Šťastný a Štůrala mají střídavé starty ze Zlína do Přerova

Foto: Jan Gebauer, fotogebauer.cz

Brankář Tomáš Štůrala a útočník David Šťastný mohou stejně jako v loňské sezoně nastupovat za Přerov. Do prvoligového mužstva mají střídavé starty ze Zlína, se kterým se oba nadále připravují. Kolik toho za Zubry skutečně odehrají, bude záležet na vzájemné dohodě klubů.

Nový fanshop

„Vedeme jednání také o dalších hráčích na střídavé starty a jsou mezi nimi i některá velice zajímavá jména," prozradil pro hokejprerov.cz sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

Čtyřiadvacetiletý útočník David Šťastný je přerovským odchovancem. V roce 2015 pomohl mateřskému klubu k postupu do první ligy a sobě k angažmá ve Zlíně.

Za PSG odehrál v minulé sezoně 40 utkání, ve kterých dvanáctkrát skóroval a přidal osm asistencí. Krom toho nastoupil ke třem duelům ve WSM Lize (0+0). „Rád jsem na ledě, takže čím víc utkání odehraji, tím je to pro mě lepší,“ řekl Šťastný klubovým stránkám Přerova.

Střídavé starty u Zubrů má rovněž dvaatřicetiletý Tomáš Štůrala. V uplynulé sezoně odchytal za hanácký celek šest utkání s úspěšností zákroků přes 92 procent. Ve Zlíně naskočil do dvanácti zápasů.

„Vedeme jednání o dalších hráčích na střídavé starty a jsou mezi nimi i některá velice zajímavá jména."

Přerov už dříve ohlásil dvě posily na hostování: z Frýdku-Místku přišel gólman Juraj Šimboch a z Prostějova útočník Jakub Šlahař.

Skončil naopak tahoun Marek Sikora (Havířov) a do přípravy s Třebíčí se zapojili mladíci Lukáš Vágner s Tadeášem Králem. Talentovaný bek Rostislav Šnajnar odešel do Znojma a nepokračuje ani forvard Jakub Ižacký (MOL Liga).

Nové smlouvy s Přerovem zatím neuzavřeli tahouni Milan Procházka s Romanem Pšurným, stejně tak důrazný útočník Matouš Kratochvíl.

Aktuální kádr HC ZUBR Přerov

Brankáři: Juraj Šimboch, Tomáš Štůrala (střídavé starty).

Obránci: Jakub Ferenc, Martin Novotný, Lukáš Chmelíř, Ľubomír Malina, Mikuláš Zbořil.

Útočníci: Tomáš Sýkora, Karel Plášek, Jakub Šlahař, Jiří Goiš, Lubomír Kovařík, Jan Berger, David Šťastný (střídavé starty).

David Šťastný.

David Šťastný. | Foto: hokejprerov.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz