Šťastný nováček Will: Co může být víc než vyhrát zápas za národní tým?

Foto: Aleš Krecl, Český hokej

(STOCKHOLM, od našeho zpravodaje) Naskočil a chytal parádně! Roman Will je dalším z českých brankářů, kteří se mohou měřit s elitní konkurencí. Liberecký gólman lapil příležitost za pačesy, proti Finům dlouho držel čisté konto, nakonec ho překonal jen obránce Pokka. "Premiéra je jenom jedna, na tenhle zápas nikdy nezapomenu. Jsem opravdu hodně šťastný," přiznává upřímně.

Fanshop národního týmu

Pracovitý brankář sklidil odměnu za poctivost a trpělivost. Proti Finům předvedl sérii těžkých zásahů, byl obdivuhodně jistý. Koncentrovaný. Na vítězství 3:1 měl velký podíl.

"Jsem hrozně rád, že jsme vyhráli. Vážím si toho. Kluci přede mnou odvedli výbornou práci. Makali, dřeli. Blokovali střely. Hráli opravdu odpovědně. Musím říct, že mi to usnadnili, jak nejlíp mohli," děkuje parťákům.

Co víc si přát, chtělo by se říci v souvislosti s prvním zápasem za národní tým.
Výhra za tři body, to je nejvíc. Nesmírně si toho vážím. Jsem rád, že jsme to zvládli.

Byly to v brance velké nervy?
Ani bych neřekl, že jsem měl nějaké nervy. Snažil jsem se to brát jako každý jiný zápas. Kluci mi hrozně pomohli. Hráli přede mnou výborně. S každým zákrokem jsem z toho měl lepší pocit.

Mrzí vás, že to nakonec nebylo s čistým kontem?
To je mi úplně jedno. Nesmírně si vážím, že jsme vyhráli. To je jediné, co mě zajímá.

Kdy vám bylo v bráně nejhůř? Ke konci, při dlouhém oslabení, kdy Polášek navíc zlomil hokejku?
To jsou nepříjemné situace. Ale zvládli jsme to výborně, bojovali jsme. Hráli jsme jako jeden tým. Na konci to bývá vždycky těžké. Je jedno, jestli je to gól nebo o tři. Tam se může stát cokoli.

Pomohl i skvělý výkon gólmana, chválí trenér Říha

Dá se premiéra v reprezentaci srovnat s pocity, které jste zažil při prvním utkání v NHL?
Vůbec nevím. Jsem o čtyři roky starší, spousta se toho v mém životě změnila. Uvědomil jsem si různé věci. V NHL jsem byl trošku nervóznější, ale to bylo tím, že jsem byl mladší. Teď jsem starší, je to jiné. Nedá se to vůbec srovnat.

Mohl se rozdíl týkat toho, že v NHL jste šel do utkání až v jeho průběhu?
Hraje roli, jestli gólman chytá od začátku, nebo přijde v průběhu. V Americe jsem naskočil později. Ale brankář musí být připravený na každý zápas, i když začíná jako náhradník. Takže to zase taková změna nebyla.

Bral jste utkání proti Finsku tak, že jste dostal klíčovou šanci a je třeba ji využít? Do budoucna, třeba směrem k mistrovství světa?
Ne, takhle jsem se to vůbec nesnažil brát. Mám okolo sebe spoustu dobrých lidí, kteří mi říkali, abych právě tohle nedělal. Myslím si, že je to správná cesta. Jsem tady od toho, abych pomohl klukům vyhrát. Abych chytal, jak nejlíp dovedu. To je to jediné, co se po mně žádá. Abych týmu dal šanci vyhrát. Nechtěl jsem být přemotivovaný, ale klidný. Aby i kluci ze mě viděli, že nejsem rozklepaný. Snažil jsem se hrát svůj hokej.

Zážitek pro H. Zohornu. První gól v repre dal s bráchou

Když jste zmínil, že se za poslední roky leccos změnilo, co jste měl na mysli?
Především mám rodinu. Malou holčičku, manželku. Hokej je prostě… Nechci říkat jenom hokej. Pořád je to jedna z nejdůležitějších věcí. Stárneme, hokej utíká. Člověk si časem uvědomuje, že si možná občas dělá hlavu z věcí, které nemají cenu. I já jsem v tomhle vyzrál. Mám kolem sebe super lidi. Super rodinu, trenéry v Liberci. Kamarády. Ten život je prostě dobrý.

Přenesl jste si pohodu z Liberce na mezinárodní led?
Je to znát. Kdyby se mi nedařilo v Liberci, myslím si, že tady nejsem. Je důležité mít za sebou dobrou šňůru. Ale je to i o tom, že se člověk snaží chytat nejlíp, jak to jde. I když někdy to vyjde, někdy ne. Jsem rád, že mi zápasy vycházely a byl jsem v dobrém rozpoložení.

Prožíváte nejlepší období kariéry?
Nejšťastnější období v životě bylo, když se mi narodila Laurinka (v září 2018). Ale pokud jde o hokejovou kariéru, tak asi jo. Co může být pro hokejistu víc než hrát za národní tým a vyhrát zápas?

Začíná si to sedat, těší Sekáče. Zazářil dvěma body

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz