Šťastný Trličík po záchraně Vítkovic: Spadl nám obrovský kámen ze srdce

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Zatímco Pardubice, Litvínov i Kladno musejí o extraligovou příslušnost bojovat až do posledního 52. kola, Vítkovice si už pořádně oddechly, výhrou 8:2 nad omlazeným výběrem Karlových Varů si zajistily setrvání mezi tuzemskou hokejovou elitou.

partneři českého hokeje

„Výsledek mluví jednoznačně, ale zpočátku na nás byla vidět nervozita. Nejpodstatnější však v tuto chvíli je, že máme extraligu na příští rok. Spadl nám obrovský kámen ze srdce, protože nejvyšší soutěž do Ostravy patří," hlásí vítkovický trenér Mojmír Trličík.

Bylo na něm znát, jak moc se mu ulevilo. „Každý den jsme se tomu věnovali x hodin a mysleli na záchranu. Po prohře v Litvínově jsme toho s kolegy moc nenaspali, potřebovali jsme nutně získat ještě tři body. Máme je, takže je to pro nás obrovská úleva," líčí.

Pětapadesátiletý kouč se vrátil na vítkovickou střídačku na začátku prosince, kdy už tamnímu vedení po sérii nezdarů došla trpělivost s Jakubem Petrem. Úkol zněl zcela jasně – zachránit extraligu, což se nakonec trenérskému štábu Mojmíra Trličíka povedlo.

Co považuje za klíčový moment úspěšné tříměsíční mise? „Pár hodin po utkání si netroufám něco konkrétně vypíchnout. To bych jen něco plácl, což by ani nemusela být pravda. Dejte mi ještě čas, odpovím až to všechno skončí," říká Trličík po jasné výhře 8:2.

Karlovy Vary to jeho týmu usnadnily tím, že do zápasu postavily hned čtrnáct juniorů a deset debutantů. „Zažil jsem podobnou situaci v Mikuláši, měli jsme jistotu šestky a jeli do Zvolena asi s třinácti juniory. Ztráceli jsme tři góly a ještě to otočili," vzpomíná.

„Tím chci říct, že to není o sestavě, ale o něčem jiném. Prvotní je orientovat se na svůj vlastní výkon, na svůj herní plán. Zajímá mě, jak soupeř hraje, jaké má přesilovky či založení útoku. O nic jiného se nestarám, moje filosofie není o spekulování," zdůrazňuje.

„Karlovarskou sestavu jsme se dozvěděli až nám ji trenéři vyvěsili v kabině. Takové zápasy ale jsou vždycky nebezpečné. Musíte od začátku bojovat, jinak se zápas může zvrhnout. Naštěstí jsme k němu přistoupili dobře a zvládli ho," těší kapitána Jana Výtiska.

„Vary přijely s tím, s čím přijely. Pro nás je nejdůležitější, že máme tři body a zachránili jsme extraligu v Ostravě. To jediné nás teď zajímá," dodává spokojeně osmatřicetiletý obránce, na kterém byla stejně jako na Mojmíru Trličíkovi vidět ta obrovská úleva.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz