<

Šťastný zachránce Řepík: Urvali jsme pět bodů, teď zkusíme porazit Švédy

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

8. května 2016, 10:00

Václav Jáchim

(MOSKVA, od našeho zpravodaje) Už to vypadalo hodně špatně, ale nakonec čeští hokejisté zachránili bitvu s Lotyšskem a vytěžili další dva bodíky. Národní tým přišel v duelu o dvoubrankové vedení, v závěru naopak ztrácel. Trenér Vůjtek odvolal brankáře Francouze, Češi hráli power play - a dokázali vyrovnat. Klíčovou trefu zařídil v čase 59:01 Michal Řepík, liberecký útočník pohotově tečoval střelu Jakuba Jeřábka a pasoval se do role zachránce.

Brzdu zatáhl v poslední chvíli, kdyby někdejší hráč Floridy či pražského Lva neskóroval, elitní výběr by poslal v podstatě vniveč páteční skalp Rusů. Ale na mizerný scénář nedošlo, v nájezdech rozhodl Lukáš Kašpar a reprezentanti si mohli oddechnout. Utekli z těžké situace! "Jsme strašně rádi, že se nám zápas nakonec podařilo zvládnout," kvituje Řepík.

Původně slušně rozjetá bitva se postupně proměnila v pořádně drama, co říkáte.
"Byly to nervy. Slibný náskok ze začátku jsme si nechali utéct a Lotyši to dvě minuty před koncem otočili. Zaplaťpánbůh, že jsme srovnali a v penaltách urvali dva body."

Zabránili jste porážce a nakonec ještě dokázali vyhrát. Ukázalo to velkou sílu mužstva?
"Myslím, že jo. Říkali jsme si, že to musíme zkusit, a připravovali se na hru bez brankáře. Beci si to dobře dali, Jakub Jeřábek to pustil zápěstím na bránu a já jenom vystrčil hokejku, abych puk tečoval. Povedlo se, měl jsem strašnou radost."

Dlouho to vypadalo na vítězství za tři body, také jste ale nemuseli mít nic. Je výhra po nájezdech ziskem, nebo ztrátou?
"Za stavu 2:0 bych řekl, že ztrátou. Ale po tom, jak se zápas vyvíjel, pro nás ty dva body budou hodně důležité."

Porazili jste Rusko a Lotyšsko, ve dvou utkáních se povedlo vydřít pět bodů. Před turnajem byste asi tuhle bilanci brali, že? 
"Chceme vyhrávat každý zápas. Proti Rusům jsme hráli dobře a dost jsme se vyždímali. Možná nám pak ke konci sobotního utkání trochu chyběly síly. Ale máte pravdu - pět bodů na úvod, to je dobrý začátek."

O vítězství nad Lotyšskem rozhodl nájezd Lukáše Kašpara. Jeho zakončení funguje, byli jste klidní, že zase promění?
"Věřili jsme mu. Je to pro nás taková jistota, že penalty dává. Zase se to ukázalo. Byli jsme rádi a na střídačce jsme mu gratulovali. Dá se říci, že už předčasně jsme věděli, že ten gól tam asi spadne."

Čím to je, že mu nájezdy tak jdou?
"Má to natrénované, navíc má rychlé zápěstí a střelu. Mezi nohy to dává pořád a hodně si věří. Umí to trefit."

Může být inspirací pro jiné hráče, kteří se také pustí do nájezdů?
"Možná jo, úplně jednoduché to ale zase není. Pro leváka je to možná lehčí než pro praváka. Člověk to však musí mít natrénované, ne každý dokáže dát góly tím, že pošle puk přesně brankáři mezi nohy."

Na světových šampionátech poslední dobou téměř nejsou utkání, která by měla jasnější průběh. Tušil jste, že to proti Lotyšsku nebude snadné?
"Světový hokej se vyrovnává a žádný zápas není jednoduchý. Kazachstán porazil Švýcary, Švédové zase ztratili s Lotyši, my porazili Rusy... Máme těžkou skupinu a pro nás je moc důležité, že jsme na začátek urvali pět bodů. Teď se budeme snažit porazit Švédy."

Podívejte se na sestřih utkání s Lotyšskem:

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz