Statistiky po Británii: Červenka se čtyřmi body. A co Nečasova čísla?

Roman Červenka | Foto: Jakub Knap

Čeští hokejisté se proti Velké Británii bavili a poměrně uvolněně dokráčeli za pátým vítězstvím na turnaji. Řádila především elitní formace Romana Červenky (0+4), Lukáše Sedláka (2+1) a Ondřeje Kašeho (1+1).

Drtivý tlak. Víc než skóre 4:1 vypovídá o obrazu hry poměr střel – a to 45:15 ve prospěch domácího týmu. Hlavně úvod měli Češi skvostý, dvacet ze 45 střel vyslali během první třetiny. Brity zachránil od debaklu skvělý brankář Ben Bowns.

Čtyřbodový Červenka. Kapitán Roman Červenka se asistencí podílel na všech čtyřech českých brankách. V kanadském bodování turnaje poskočil s bilancí 2+6 na dělené sedmé místo.

Dvougólový Sedlák. Sobotní show první lajny dvěma góly podpořil Lukáš Sedlák. Brankou a asistencí přispěl Ondřej Kaše. Všichni tři skončili v kolonce +/- na +3.

Další proměněná přesilovka. Vzpomínáte, jak se v prvních čtyřech zápasech na MS řešily neúspěšné přesilovky? Teď už to tak bolavé téma není. Češi v pátek proti Rakousku udeřili v početní výhodě dvakrát ze tří pokusů, teď proti Britům využili jednu přesilovku ze dvou. Ťukes po ose Červenka-Sedlák-Kaše zakončil posledně jmenovaný.

Krejčík navázal na extraligové play off. Spartě v play off pomohl šesti góly k bronzovým medailím, herní pohodu prokazuje i na mezinárodní scéně: Jakub Krejčík vstřelil proti Britům premiérový gól na mistrovství světa, navrch přidal asistenci. Současně byl nejvytíženějším hráčem mužstva (20:12).

Nečas čísly. Ice time 16:59 a hned sedm střel na branku. Martin Nečas navzdory vysilujícímu období hýřil aktivitou – nikdo nevystřelil víckrát než on, pouze Lukáš Sedlák stejně (7x).

Nedisciplinovanost. Mírným kazem na českém výkonu bylo pět menších trestů. To by se v mnohem náročnějším zbytku turnaje nemělo opakovat.

Britové byli lepší na buly. Velká Británie zapsala čestný úspěch alespoň při vhazování, její centři vyhráli 25 buly ze 48. V této činnosti se nedařilo Danielu Voženílkovi (1:5).

Kirk se opět ukázal. Hlavní britská star, kterou čeští fanoušci dobře znají z letošního působení v Litvínově, vymyslela jediný gól hostů. Liam Kirk chytrou střílenou přihrávkou našel v přesilovce Evana Moseyho.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz