Statistiky po Kanadě: Pozitivní trendy pokračují

Foto: Jakub Knap

Plusy závěrečného duelu základní skupiny proti Kanadě? Další výrazný bodový příspěvek od kapitána Romana Červenky, nadále zlepšující se přesilové hry a taky... Střelecká forma Dominika Kubalíka!

Pastrňák bez bodu... Zatímco před dvěma lety David Pastrňák po příletu z Bostonu do Tampere okamžitě exceloval, domácí šampionát začal bez bodu. Z útočníků měl nejvyšší ice time (21:53), celkově vystřelil dvakrát na branku.

Zachova premiéra čísly... Pavel Zacha odehrál premiérové utkání na mistrovství světa, stejně jako Pastrňák se ani on bodově neprosadil. Statistici mu napočítali jednu střelu na bránu, vyhrál 52,63 % vhazování, kolonku +/- uzavřel s hodnotou +1 a na ledě strávil 19 minut a 34 vteřin.

Další velký Červenkův večer... Kapitán Roman Červenka se gólem a asistencí podílel na dvou ze tří branek domácího mužstva, s celkem deseti body mu aktuálně patří sedmé místo v turnajové produktivitě. Proti Kanadě byl navíc společně s Ondřejem Palátem střelecky nejaktivnějším českým hráčem (oba po třech střelách na branku).

Přesilovkové góly... Úspěšnost českých přesilovek dál letí nahoru. Ve šlágru dne využil národní tým dvě příležitosti ze čtyř, celkově tak na MS proměnil už 30 % početních výhod. Ale pozor na zadní vrátka! V souvislosti s přesilovkami je totiž nutné podotknout, že vítězný gól Kanady v prodloužení padl paradoxně při české přesilovce 4 na 3. 

Kubalík se rozjel... Hokej je o hlavě. Důkazem budiž výkonnost Dominika Kubalíka. Na startu mistrovství světa se trápil, před čtvrtfinále se ale dostal do pohody: proti Kanadě skóroval, trefil se tak potřetí z posledních čtyř duelů. Nikdo z českého týmu nedal během základní skupiny víc branek.

Špaček splácí důvěru... Benjamínek národního týmu David Špaček dostal roli prvního beka na přesilovky, za důvěru se odvděčil trenérům dvěma asistencemi. Skupinu uzavřel s celkem čtyřmi body.

Prostor pro Krejčíka... Hokejový svátek si dosyta užil obránce Jakub Krejčík, odbruslil toho totiž nejvíc z českých hráčů – konkrétně 21 minut a 59 vteřin. V kolonce +/- se ale propadl na -2. Druhý nejvyšší ice time měl výše zmíněný Pastrňák (21:53), přes dvacet minut se dostal ještě bek Michal Kempný.

Tavaresův postřeh... Čeští centři svedli se svými protějšky na buly vyrovnanou partii (29:32 ve prospěch Kanady), proti Johnu Tavaresovi to ale měli těžké. Kanadský kapitán vyhrál třináct buly z devatenácti!

Vynulovaný Bedard... Češi zodpovědným výkonem vymazali z ledu hvězdičku Connora Bedarda. Nedali mu ani metr volného ledu, otrávená poslední jednička draftu vystřelila na branku pouze jedinkrát a ve třetí třetině dokonce trenér André Tourigny poslal Bedarda na led jenom na 96 sekund. Celkově neměl ani devítiminutový ice time! 

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz