Statistiky po USA: Není ranky, není branky! Češi skončí nejhůř v historii

Foto: Markéta Křížová

(TAMPERE, od našeho zpravodaje) Čeští hokejisté na medailový úspěch z Tampere nenaváží. Naopak zaznamenají nejhorší výsledek v historii, skončí až osmí! Jak vypadala čtvrtfinálová porážka 0:3 s USA pohledem statistik?

Zase ten začátek... Bolest českého týmu na letošním MS v Rize a Tampere se projevila i ve čtvrtfinále s USA, český tým vyslal v první třetině pouhé dvě střely na branku a už po úvodní části ztrácel.

Americká dominance. O moc lepší to nebylo z českého pohledu ani v dalších částech. USA ovládly duel 34:15 na střely a 3:0 na góly, když své brankové přispěvky rozložily rovnoměrně do všech třetin. Casey DeSmith vychytal poměrně snadnou nulu.

Osmý zápas, osmá výhra. Spojené státy mají na turnaji druhý nejmladší výběr, přesto válejí. Už v základní skupině si vyšláply třeba na Finy i Švédy, teď nenašly přemožitele ani v osmém utkání na turnaji.

Sobotkovi se na buly nedařilo. Ani elitní česká formace toho proti Američanům moc neukázala. Částečně za to mohou i špatná čísla Vladimíra Sobotky na buly, zkušený centr měl úspěšnost pouhých 33,33 %.

Kubalík vyslal na gólmana jedinou střelu. V předchozích sedmi utkáních nasázel osm branek, zaměstnával gólmany sprškou střel a vytvořil nový český rekord MS. Ale proti USA se nedařilo ani Dominiku Kubalíkovi, soupeřova brankáře ohrozil jen jednou.

Smejkal s Kautem u všech gólů. Třetí útočná formace si čtvrtfinálový duel za rámeček jistě nedá, Jiří Smejkal s Martinem Kautem byli dokonce u všech amerických branek a ze zápasu si odnášejí bilanci -3.

Češi skončí až osmí. Toužili navázat na loňský bronzový úspěch z Tampere, místo toho Češi zapisují historicky nejhorší výsledek. Poté, co si Němci vyšlápli na Švýcary, zakončí turnaj až na osmém místě.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz