Štencel ještě nevstřebal odchod z Vítkovic. Teď bojuje o místo v Motoru

Foto: Josef Pavlíček, hcmotor.cz

Hokejisté Českých Budějovic si zopakovali po deseti dnech domácí souboj s Litvínovem. Napoprvé vyhráli 4:3, v repríze jim soupeř vrátil porážku úplně stejným výsledkem. Jihočeši dvakrát smazali náskok hostů a málem se jim to podařilo do třetice v závěrečném tlaku. Namísto gólu ale trefili jen tyčku.

Aplikace Tipsport extraligy

Motor se tentokrát prezentoval nezvykle malátným nástupem a pouštěl soupeře do šancí. Brankář Strmeň musel likvidovat pokusy Žejdla, Jarůška či Hübla, únik Helta ve vlastním oslabení zastavila pravá tyčka. „Poprvé od mého příchodu jsem viděl takový začátek, který opravdu nebyl nejlepší. Zpravidla vletíme na soupeře a ten se potom těžko prokousává přes naši urputnou hru. To tentokrát chybělo. Neměli jsme pohyb. Nevím, jestli na mužstvo dolehla únava, ale starty domácích zápasů by měly být mnohem svižnější,“ uvědomuje si obránce Jan Štencel, jenž přišel na jih Čech v polovině ledna z Vítkovic.

Góly začaly padat ve druhém dějství. Severočeši dvakrát vedli, domácí pokaždé srovnali. Nedostali se však do sedla a nadále postrádali energii, což se jim stalo osudným na začátku třetí periody, kdy inkasovali dvakrát v rozpětí čtyř minut. „Nedaří se nám odskočit a získat vedení. Zápas by možná vypadal úplně jinak. Strašně se nadřeme na góly. Všechno je to strašně složité, než vůbec dáme gól. U brány je potřeba větší důraz a prostě to nějak zlomit,“ povídá obránce, při jehož trestu dal veterán Hübl svůj 387. gól v extralize, který se ukázal jako vítězný. „Myslím, že můj zákrok byl na hraně, jestli ho vůbec odpískat. Tím víc mě mrzí, že hosté využili naše oslabení,“ lituje.

Blížila se polovina závěrečné části a stav 2:4 vzhledem k dosavadnímu výkonu obou týmů jasně ukazoval na favorita. Jihočeši však náhle ožili. Před brankářem Godlou se zvedl velký vítr a po Plášilově břevnu a obrovských šancích Voženílka s Vydareným si udýchaní hosté vybrali oddechový čas. „Nevím, jestli to bylo tím, že jsme už neměli co ztratit. Uvolnily se nám nohy a konečně jsme se rozjeli. Bohužel, tlak přišel pozdě. Kdyby se hrálo o deset minut déle, změnili bychom výsledek,“ považuje Štencel za jisté.

Více než dvě minuty před sirénou usedl brankář Strmeň na střídačku a Budějovičtí zkusili hru v šesti, z níž vytěžili korigující trefu. Úspěšný střelec Forman potom z přemíry snahy fauloval a putoval za katr, ale domácí při první příležitosti znovu odvolali gólmana. Bušili do soupeře, Slováček trefil tyčku. Skóre se však nezměnilo. „Chyběl nám kousek štěstíčka. Mohli jsme posunout zápas do prodloužení a pomohlo by nám to i po psychické stránce,“ uvažuje pětadvacetiletý hokejista.

Ve stěžejních momentech postrádali domácí zraněného kapitána Pýchu, jenž odstoupil po zblokování střely a skončil v nemocnici. „Samozřejmě to byla ztráta. Pavel je hráč, na kterém stojí určité situace, přesilovky, signály,“ říká Štencel, jenž naskočil za Motor poprvé v Olomouci, potom dvakrát chyběl v sestavě a další příležitost dostal proti Litvínovu. „Záleží to na mně, abych si vybojoval místo. V rozjeté sezoně není jednoduché zapadnout do týmu, kde fungují nějaké návaznosti a souhry. Ale to patří k hokejovému životu,“ uvědomuje si.

Letošní sezona je pro Jana Štencela už devátou mezi extraligovými mantinely. Nosil dres Vítkovic, brněnské Komety a znovu Vítkovic, kde se ho překvapivě zbavili. „Pořád tomu nerozumím, ještě jsem to úplně nevstřebal. Ale nechci se v tom babrat. Naštěstí se mi hodně rychle naskytla možnost odejít do Motoru. Nabízí se mi nový prostor, kde se mohu ukázat a poznat nové lidi. Beru to jako výzvu. Musím říct, že kluci mě přijali dobře. Po této stránce se cítím super. Akorát mě mrzí, že nebodujeme a vzniká z toho taková ubíjecí nálada,“ popisuje své pocity.

„Pořád tomu nerozumím, ještě jsem to úplně nevstřebal. Ale nechci se v tom babrat.“

Jihočeši ztratili poslední čtyři utkání, z celkově odehraných pětatřiceti nebodovali dvaadvacetkrát. Taková čísla by nikde nevytvořila okouzlující atmosféru. „Není to opravdu nic příjemného. Porážky se kupí a mentálně je těžké se z toho vždycky oklepat. Nějaká výhra by nás zvedla, ale to se teď neděje a všechny nás to sráží dolů. Musíme urvat nějaké body, ať se máme od čeho odrazit,“ nevidí Štencel jinou cestu.

Sestřih utkání

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz