Štěpánek se vrací na extraligovou scénu, v nouzi pomůže Pardubicím

Foto: Jan Hrabal, hcdynamo.cz

11. září 2016, 10:03

Jan Šimek

Mít dva zraněné brankáře po prvním utkání extraligové sezony, to tady snad ještě nebylo. Pardubické Dynamo takový problém má. Na marodku se ke zraněnému Brandonu Maxwellovi přidal během utkání v Třinci také Martin Růžička a zápas musel dochytat osmnáctiletý Milan Klouček. Nouzová situace si žádala řešení, proto pardubický klub rychle reagoval a přivedl náhradu. Dynamu do konce října pomůže zkušený gólman Jakub Štěpánek, který byl bez angažmá. Chytat může už proti Spartě.

„Vše se seběhlo velmi rychle, byla to taková hurá akce. Byl jsem ve Vítkovicích na hokeji, shodou okolností zde hrála Sparta. Seděl jsem se svým agentem, informace jsem měl z první ruky. V noci mi ještě zavolal generální manažer Pavel Rohlík, jeho zájem mě oslovil. Pardubická nabídka se neodmítá, po domluvě s manželkou jsme se velmi rychle dohodli,“ říká pro web Dynama třicetiletý brankář.

Jednání byla skutečně blesková, začala ještě při utkání na ledě Ocelářů, když bylo jasné, že mimo hru je i brankář Martin Růžička„Hned od začátku třetí třetiny utkání v Třinci jsem začal řešit vzniklé komplikace. Věděl jsem, že Jakub je bez angažmá, kontaktoval jsem agenta a poté i jeho. Na podmínkách jeho působení jsme se dohodli během noci. Jakub přistoupil k jednání se zájmem se dohodnout, v průběhu soboty přijel do Pardubic ještě v době, kdy jsme neměli dořešené legislativní záležitosti s jeho příchodem,“ popisuje generální manažer pardubického klubu Pavel Rohlík.

Jakub Štěpánek patří k evropské brankářské špičce. Všichni máme radost z toho, že souhlasil s krátkodobou výpomocí, která nám pomůže překlenout současné období. Bavil jsem se s ním, vnímá pardubické angažmá jako možnost se ukázat, nad naší nabídkou dlouho neváhal,“ doplňuje.

„Chci Pardubicím pomoci v jejich nelehké situaci. Přiznávám, že vyhlížím angažmá v zahraničí, tato vzájemná výpomoc může být prospěšná pro obě strany.“

nedávném rozhovoru pro hokej.cz Jakub Štěpánek přiznal, že jeho budoucnost je otevřená. Borec, který v uplynulé sezoně dotáhl švýcarský Bern k nečekanému titulu, byl totiž dlouho bez angažmá. „Dřív byla prioritou cizina, ale potom jsem trochu vystřízlivěl. Čekal jsem, že touto dobou už budu mít někde podepsáno. Realita je však jiná. Teď musím pečlivě zvážit a promyslet každou nabídku, která přijde. Uvidíme co bude dál, nemůžu už nic vyloučit,“ říkal tehdy.

Teď mu dalo příležitost Dynamo, pro které jde o vítanou pomoc v kritické chvíli. „Chci Pardubicím pomoci v jejich nelehké situaci. Přiznávám, že vyhlížím angažmá v zahraničí, tato vzájemná výpomoc může být prospěšná pro obě strany. Těším se na už na první domácí zápas se Spartou Praha,“ dodává s úsměvem třicetiletý gólman.

Zajímavou perličkou je, že na zástupce Dynama vypadl při finalizaci transferu kostlivec ze skříně. Štěpánkova práva totiž držel nyní už neexistující klub HC Lev Praha. „Chvíli hrozilo, že nestihneme Jakubův příchod vyřešit do nedělního utkání. Jsme rádi, že se to po desítkách telefonátů podařilo vyřešit a získali jsme souhlas Lva,“ ulevilo se Rohlíkovi.

Do nedělního utkání se Spartou tak půjde pardubický tým s brankářskou dvojicí Jakub ŠtěpánekMilan Klouček. Rodák ze Vsetína se do elitní české soutěže vrací po šesti letech. Naposledy chytal za Vítkovice v roce 2010, kdy ve finále nastoupil právě proti Pardubicím. Jeho brankářským protějškem byl tehdy legendární Dominik Hašek.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz