Stíhačka s Plzní? Začali jsme si věřit, říká Veselý. Základem je Kašík

Foto: Jiří Zaňát, hokej.zlin.cz

Krásný zápas se smutným koncem pro domácí. Zlín a Plzeň odehráli nadstandardní extraligové utkání. Druhý tým tabulky vedl na stadionu Luďka Čajky 4:1, přesto mu to na tři body nestačilo. Ševci nejprve do druhé přestávky snížili na 2:4 a ve třetí třetině mačkali soupeře, dokud se jim v poslední minutě při hře bez gólmana nepovedlo vyrovnat. Utkání nakonec rozhodly až nájezdy, kde se radovali hosté.

partneři českého hokeje

Zlín však nemusí smutnit. Tým ukázal, že hrát dokáže s těmi nejlepšími i za nepříznivého stavu. "Pro sebevědomí je to pro nás dobré. Aspoň bod jsme uhráli a jsme za to rádi," potvrzuje střelec vyrovnávací trefy David Šťastný. Ještě před ním snížil na 3:4 svým prvním gólem v extralize Štěpán Fryšara. "Byla to úžasná euforie slyšet fanoušky při prvním gólu. Bylo to výborné. Co víc na to říct," popisoval své pocity devatenáctiletý útočník.

"Bylo to v přesilovce. Žíža (Tomáš Žižka) střílel od modré a já jsem si počkal mezi kruhy a dal jsme to do levého rohu. Ani jsem tu střelu pořádně neviděl, ale zamířil jsem a padlo to přesně tam, kde jsem to chtěl," těšilo zlínského mladíka. Dva góly v zápase pak vstřelil zlínský kapitán Ondřej Veselý. Ten už své trefy tolik neprožívá. Na svém kontě jich má 217 a jeho role v týmu je už trochu jiná, než střílet branky.

Puk jsem do branky doslova dotlačil, hlásí Šťastný

"Já už ve svých letech ty statistiky nějak neprožívám. Samozřejmě jsem strašně rád, že jsme dokázali z toho zápasu urvat bod. Já jsem byl vždycky ale spíš bránící útočník. Když jsem dával těch gólů víc, tak byl taky ten hokej jiný a moje role v týmu byla jiná. Já jsem rád, že jsem ve svých letech tady v tom týmu a že mu můžu nějakým způsobem pomoct," svěřuje se Ondřej Veselý. Ten rovněž nezapomenul opomenout brankáře Libora Kašíka, který opět tým několikrát podržel.

"Hlavně je důležitý Kaša. Stabilně podává výborné výsledky a drží nás. I ve chvílích, kdy nás tymy přehrávají nás vždy podržel a my se pak dostáváme do zápasu a dokážeme s nimi hrát," říká zlínský kapitán, jenž věřil v body i za nepříznivého stavu 1:4. "Hlavně ve druhé třetině to bylo od nás takové ospalé, ale pořád jsme si na ten výsledek věřili a ukázalo se, že jsme mohli nakonec i vyhrát. Ty šance na to byly."

Kde se vzala zlínská sebedůvěra? Srovnat z 1:4 na 4:4. "Hodně nám psychicky pomohly poslední zápasy. Začali jsme si víc věřit i v obraně a dáváme nějaké góly. To nám vše zvedá sebevědomí. V zápasech kdy pak prohráváme tak si věříme, že můžeme ještě bodovat," prozrazuje střelec dvou branek. Ševci tak mají po první čtvrtině soutěže na kontě devatenáct bodů a drží sedmé místo v tabulce. To je pro mnohé asi překvapivý výsledek. Zlín byl před začátkem soutěže pasován ke dnu tabulky.

"Už před začátkem sezony jsem říkal, že nám spíš může pomoct, že nás každý podceňuje. I ty týmy, které sem přijedou. V tom si i věříme, že dokážeme vyhrát i s těmi silnými týmy, co sem přijedou. Ale nemyslím si, že jsme až takoví outsideři," říká Veselý. "Spokojeni s tím, co máme, jsme, ale že by to bylo nad očekávání? To nevím. Já jsme nám věřil. Začátek se nám moc nepodařil, ale teď se to zvedá a snad to vydrží a půjde to nahoru. Minimálně, že to bude pořád stejné," hodnotí výkon Beranů za první čtvrtinu David Šťastný.

Sestřih utkání Aukro Berani Zlín – HC Škoda Plzeň

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz