Štístko Frolík po 17 letech naskočil za Kladno! Vzpomínky jsou silné, líčí

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

V Olomouci a proti Pardubicím ještě kvůli zranění nenastoupil, ale ve třetím kole na vítkovickém ledě už Michael Frolík nechyběl v kladenské sestavě. Dres Rytířů oblékl po více než sedmnácti letech! „Bylo to pro mě speciální,“ přiznává zkušený útočník, který hostům pomohl k cennému triumfu 3:2 po nájezdech. „Štístko? To se teprve uvidí,“ usmívá se.

„Myslím, že jsme neodehráli špatné utkání. Prodloužení jsme si zasloužili a potom rozhodli v nájezdech. Jsou to pro nás důležité body. Doufejme, že nás nakopnou,“ přeje si ostřílený útočník, který naskočil ve třetí útočné formaci po boku mladíků Jaromíra Pytlíka a Ondřeje Bláhy.

Jak jste se po zranění cítil?
Přemýšleli jsme, jestli vůbec budu hrát. Skoro tři týdny jsem nemohl nic dělat, teď jsem si dal dva tréninky a hned šel do zápasu. Nic jednoduchého, ale fyzicky jsem se cítil tak nějak dobře. Herně to ještě bude chvilku trvat. Ani v přípravě jsem toho moc neodehrál. Cítil jsem se v ní líp a líp, ale poté přišlo zranění a začínám zase od začátku. Jsem rád, že jsem tady, že jsem klukům mohl pomoct a oťukat si zápasové tempo. Doufám, že se budu cítit čím dál lépe a zdraví vydrží.

„Skoro tři týdny jsem nemohl nic dělat, teď jsem si dal dva tréninky a hned šel do zápasu. Nic jednoduchého, ale fyzicky jsem se cítil tak nějak dobře. Herně to ještě bude chvilku trvat.“

Naskočil jste za Kladno přesně po 6 406 dnech, co všechno se tam za tu dobu změnilo?
Proběhla rekonstrukce stadionu, takže určitě jsou tam nějaké věci nové a hezké. Hřiště se zúžilo, mantinely jsou nové, ale největší změnou je asi zrekonstruovaná kabina. Na druhou stranu spousta věcí je tam podobných a je zvláštní, že tam zůstaly stejné po takové době. Mám tam super vzpomínky na mládí, když jsme s klukama dost vyhrávali. Je to silné.

Za zády teď máte Jaromíra Jágra, mluví vám do toho hodně?
Je vidět, že Jarda zápasy hodně prožívá, je do toho zažraný, což je jen dobře. Myslím, že opravdu ví, o čem mluví. Má hodně zkušeností, dost toho zažil. Snažíme se ho poslouchat, zatím je to v pohodě.

V létě jste vyhlásil útok na play off, ten stále platí?
Ještě je brzo po třech kolech něco hodnotit, sezona je dlouhá. Ale už v minulých utkáních v Olomouci a proti Pardubicím kluci byli blízko bodům. Výkony nebyly špatné, je rozhodně na čem stavět, což jsme ukázali i ve Vítkovicích.

Čím jste si podle vás došli k premiérovému vítězství v sezoně?
Podali jsme týmový výkon a všechny čtyři lajny šlapaly. To k tomu potřebujeme, aby všichni odehráli dobrý zápas. Výkon byl sice trošku nahoru dolů, ale celkově to bylo od nás slušné. Jak jsem říkal, je na čem stavět. Přivézt dva body z Vítkovic, to nám zvedne sebevědomí.

„Bylo pro mě speciální nastoupit po takové době k mistráku za domácí klub, ale domů se těším ještě víc. Mohl by na Spartu přijít plný barák.“

Jak vám bylo ve třetí třetině, kdy se hrálo v podstatě jen na jednu branku?
Myslím, že ve druhé části jsme byli zase lepší my. Oni si k tomu asi něco řekli a trošku na nás vlétli. Zamkli nás několikrát ve třetině, měli tam šance, ale Landon Bow chytal výborně. Podržel nás a kluci pak výborně ubránili oslabení ke konci. To se nám však nesmí stávat, abychom byli tolik vylučovaní. To si musíme příště pohlídat. Dobré týmy to mají postavené právě na přesilovkách, je třeba se vyvarovat faulů.

Jakub Strnad ve druhé třetině předvedl výstavní bodyček na čárového rozhodčího Vladimíra Rožánka, komentovali jste to nějak na střídačce?
Trošku jsme se smáli, že si ho možná spletl s protihráčem. To k tomu prostě patří, občas se rozhodčí přimotají do hry. Doufáme, že bude v pořádku.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

V závěru jste se postavil i k samostatnému nájezdu, co mu chybělo?
Chtěl jsem udělat něco jako Pleky, ale moc mi to nesedlo. Občas jsem to dělal v tréninku, že přejíždím z levé strany na pravo a házím to na lapačku nahoru, ale moc velká rána to nebyla. Chtěl jsem ho zkusit překvapit, ale nevyšlo to. Zaplaťpánbůh Pleky dal a gólman nás podržel.

Už v neděli vás doma čeká Sparta, to bude pro vás ještě speciálnější, ne?
Je to tak. Bylo pro mě speciální nastoupit po takové době k mistráku za domácí klub, ale domů se těším ještě víc. Mohl by na Spartu přijít plný barák. Pro nás je to takové derby.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz