Stloukal pokračuje v Energii, do přípravy se zapojil i Rachůnek

Foto: Jan Čech, hokejkv.cz

Po dvouletém angažmá ve slovenských týmech ze Skalice a Nitry se Petr Stloukal (na snímku) loni vydal do Karlových Varů, aby poprvé v kariéře okusil českou nejvyšší soutěž. Bojovný útočník po sezoně zvažoval odchod jinam, řešil některé varianty, ale nakonec dál zůstává v kádru Energie. Západočeši opustili elitu a co nejrychleji chtějí vybojovat návrat, pomoci jim k tomu má také brzy čtyřiadvacetiletý rodák z Brna.

Nový fanshop

Petr Stloukal v minulosti hrál hokej ve Finsku či za Atlantikem, jeden rok strávil v juniorce Znojma. Syn trenéra Martina Stloukala na podzim přidá další zápasy v barvách Karlových Varů. Jak klub zveřejnil na svých stránkách, Stloukal se s vedením Energie dohodl na novém ročním kontraktu s následnou opcí v případě postupu. A tento týden se zapojil do přípravy.

"Petrovi bylo samozřejmě jasné, že v extraligových klubech by nedostával takový herní prostor, jaký má možnost dostat u nás. Proto jeho volba padla na Karlovy Vary, kde byl v minulé sezoně spokojený, a po rozpačitém začátku si postupně vybudoval v týmu pozici v prvních třech pětkách," uvedl pro klubový web generální manažer Miroslav Vaněk.

Stloukal sehrál za karlovarský tým 44 utkání základní části, skupiny o umístění a baráže o Tipsport extraligu, vstřelil v nich osm branek. Zároveň krátce vypomohl také Kadani ve WSM Lize. Jeho spojení s týmem ze západočeských lázní platí dál. "Petra také velmi lákalo to, že se v Karlových Varech bude bojovat o postup zpět do extraligy, a chtěl by s tímto cílem týmu maximálně pomoci," doplnil Miroslav Vaněk.

Na příští ročník, v němž Energii povede nový hlavní kouč Martin Pešout, se v Karlových Varech chystá rovněž Tomáš Rachůnek. Bývalý reprezentant a hráč mj. Lva, Slovanu Bratislava nebo Olomouce doléčil zranění, které utrpěl v jarní baráži. Zlínský odchovanec je dle klubového webu v pořádku a naplno začal trénovat.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz