Stopka na 25 zápasů! V Kanadě viděli děsivý zákrok na gólmana

Foto: ctvnews.ca

17. září 2019, 14:54

Adam Bagar

Kanadskou juniorskou Saskatchewan Junior Hockey League otřásl hrůzostrašný zákrok, při němž útočník Yorktonu Greg Mulhall cíleně sestřelil brankáře Melville Berka Berkelieva.

partneři českého hokeje

K incidentu došlo ve 48. minutě. Mulhall pádil za vyhozeným kotoučem do útočné třetiny, ale Berkeliev byl u něj dřív a odpálil jej do bezpečí. Útočník pak předvedl dost málo vídaný zkrat, když se odrazil a vší silou naskočil do soupeřova gólmana.

To si domácí hokejisté, kteří v tu chvíli vedli 3:1, nenechali líbit. Záludný faul okamžitě trestali a na ledě se strhla pořádná mela. Rozhodčí měli spoustu práce. Za následné potyčky rozdali 88 trestných minut, v celé vyhrocené bitvě jich udělili dokonce 228.

Mulhall pochopitelně putoval předčasně pod sprchy, když za svůj mimořádně drsný zákrok na hlavu vyfasoval trest ve hře. Duel skončil i pro Berkelieva, který musel do nemocnice, kde zůstal do druhého dne a poté byl propuštěn do domácího léčení.

Zákrokem se zabývala také disciplinární komise Saskatchewan Junior Hockey League. Sáhla k exemplárnímu trestu, Mulhallovi zastavila činnost na dlouhých 25 soutěžních zápasů. Za Yorkton tak bude moct znovu nastoupit nejdříve 22. listopadu.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz