Strach o zdraví dcery. Obránce Calgary se nezapojí do dohrávky NHL

Foto: nhl.com/flames

11. července 12:27

Jan Šimek

Zadák Calgary Travis Hamonic coby první hráč NHL nebude pokračovat v sezoně NHL, kterou přerušila pandemie koronaviru. Devětadvacetiletý bek svůj krok zdůvodnil obavami o zdraví své dvouleté dcerky.

Generali Česká Cup

Ta v minulosti trpěla vážnými dýchacími problémy, v osmi měsících kvůli nim byla dokonce hospitalizována. „Vzhledem k tomu, čím si moje dcerka prošla, a že by se mohla nakazit onemocněním COVID-19, jsem se rozhodl vynechat play off,“ vysvětluje Travis Hamonic ve svém prohlášení.

„Přál bych si být u toho. Bojovat, blokovat střely a pomáhat týmu vítězit, ale rodina pro mě je a vždy bude na prvním místě. Být otcem je nejdůležitější práce, kterou mám,“ dodává kanadský obránce, který v nynější pozastavené sezoně NHL sehrál v dresu Calgary 50 utkání, v nichž vstřelil tři branky a na devět jich nahrál.

„Travis mi zavolal, aby mi vysvětlil své obtížné rozhodnutí, které učinil z rodinných důvodů. I když nám v sestavě bude chybět, chápeme a respektujeme jeho rozhodnutí,“ prohlásil generální manažer Flames Brad Treliving s tím, že tým se nadále soustředí na tréninkový kemp a blížící se návrat do hry.

V tentýž den, kdy se Hamonic rozhodl nepokračovat v sezoně, členové hráčské asociace NHLPA a Rada guvernérů NHL ratifikovali novou kolektivní smlouvu, která byla prodloužena až do září roku 2026. Zároveň byl potvrzen restart nejslavnější hokejové ligy na sobotu 1. srpna. Hrát se bude v Rogers Place v Edmontonu a Scotiabank Areně v Torontu.

Otázkou je, zda se k Hamonicovi nepřidají i další hráči, a to z nejrůznějších důvodů. Například obránce Roman Polák už se dohodl s Vítkovicemi, nicméně v zámoří patří Dallasu. Další rok už pokračovat nehodlá, otázkou zůstává, zda se vrátí nyní? „Odpověď sám nevím. Jsem tam vázaný smlouvou, mám tam nějaké povinnosti a ty se musí splnit. Jestli se tam budu muset vracet, tak se vrátím a dohraju to. Potom nastoupím rovnou tady ve Vítkovicích,“ řekl Polák v půlce června, kdy ho jako výraznou posilu představily Vítkovice.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz