Stránský jako Janeček, jde trénovat do 2. ligy. Litvínov mění za Orlovou

Foto: hcverva.cz

7. června 2018, 12:57

Adam Bagar

Orlová po čtyřech sezonách strávených v krajské lize hlásí návrat do druhé ligy. Kromě změny soutěže představila i nového šéfa střídačky. Tamní Orly povede zkušený Darek Stránský, jenž naposledy působil jako asistent trenéra v extraligovém Litvínově.

Nový fanshop

„Jednání byla dlouhá a kandidátů jsme měli více, ale jsme strašně rádi, že vyšla zrovna tahle varianta,“ přiznává na oficiálních stránkách klubový prezident Daniel Marosz, jenž společně s Darkem Stránským bude stát na střídačce druholigového nováčka.

„Kandidátů jsme měli více, ale jsme strašně rádi, že vyšla zrovna tahle varianta.“

Otec dvou šikovných útočníků Matěje a Šimona Stránského je ostravským rodákem, do svého regionu se trenérsky vrací po dlouhých pěti sezonách. Před odchodem do Čech působil dlouhé roky ve Vítkovicích, kde cepoval tamní mládež, hlavně dorostence.

Foto: Jindřich Štrobl, hcorlova.cz

Před sezonou 2013-14 si ho všimli ve Spartě, a tak zamířil do metropole, kde působil u tamní juniorky. Po třech letech přišla nabídka, která nešla odmítnout. Stránský se v extralize dohodl s Litvínovem, kde poslední dvě sezony působil jako asistent trenéra.

Janeček mění Spartu za Opavu: Nebojím se, že bych se měl zakopat »

Teď sedmačtyřicetiletý kouč premiérově povede první tým, navíc ve třetí nejvyšší soutěži, ve které se mimo jiné potká s Martinem Janečkem. Ten nedávno stejně jako on vyměnil extraligu za druhou ligu a z pražské Sparty se vydal trénovat opavský Slezan.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz