Stránský má po konci v Čerepovci jasno. Hrát bude za švédskou Moru

Foto: severstalclub.ru

28. prosince 2018, 13:02

David Jahoda

Čtyři dny před Štědrým dnem se dořešil jeho konec v Čerepovci, kde působil druhou sezonu. Teď už Matěj Stránský ví, kam budou směřovat jeho další kroky. Na smlouvě se dohodl s aktuálně předposledním celkem nejvyšší švédské soutěže Mora IK.

Nový fanshop

Po konci v Čerepovci, kde během nynějšího ročníku zaznamenal v 17 zápasech šest bodů (3+3), vybíral Stránský z více zahraničních nabídek. Ve hře podle všeho byla i možnost návratu do mateřských Vítkovic, kde momentálně působí i jeho mladší bratr Šimon.

To se ale nestalo. Stránský si poprvé v kariéře vyzkouší nejvyšší švédskou ligu. "Je to velký a silný útočník, jehož předností je hra před brankou. Dokáže si tam najít místo a být pro soupeře nebezpeční. Navíc je to pravák s dobrou střelou," řekl pro klubový web na adresu Stránského sportovní manažer Mory Anders Forsberg.

"Je to velký a silný útočník, jehož předností je hra před brankou."

Webové stránky Mory hovoří také o tom, že pokud se stihnou dořešit všechny papírové záležitosti související s jeho přestupem, měl by Stránský za svůj nový celek absolvovat debut už dnes (v pátek 28. prosince) proti Växjö.

V Moře se potká se Slovákem Markem Ďalogou, v minulé sezoně působil v tomto celku útočník David Kaše

Stránský letos na jaře prožil premiéru v české reprezentaci a absolvoval přípravu na mistrovství světa v Dánsku. Před loňským stěhováním do Ruska hrál celkem sedm sezon za Atlantikem. Nejprve strávil tři roky v kanadském juniorském týmu Saskatoon Blades, další čtyři nastupoval za farmu Dallasu v týmu Texas Stars.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz