bahis siteleri

Stránský o výhře nad Finy: Parádní impuls, musí s námi počítat

Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Pět dní před startem mistrovství světa si česká reprezentace do 18 let dodala sebevědomí, v prvním ze dvou přípravných duelů v Karlových Varech porazila Finsko 4:3 po nájezdech. „Všechny čtyři útoky si vytvořily zajímavé situace dopředu a hrály zodpovědně dozadu, což je pro nás to stěžejní,“ hodnotí asistent trenéra Darek Stránský.

Berete vítězství jako dobrý impuls do posledního týdne přípravy?
Jako dobrý impuls každopádně. Je to sice po nájezdech, je to sice příprava, ale impuls pro tým, který se sešel po dlouhé době, je to parádní.

Byli jste spokojení s výkonem?
Taktické a další věci, které jsme chtěli vidět, tam byly vidět. Po téhle stránce jsme byli spokojení. Samozřejmě se vždycky najdou nějaké úseky hry, se kterými člověk spokojený být nemůže, ale musíme mít k soupeři respekt a dá se čekat, že nás občas přitlačí.

Co konkrétně vás potěšilo a co ne?
Všechny čtyři útoky si vytvořily zajímavé situace dopředu a hrály zodpovědně dozadu, což je pro nás to stěžejní. Na třetí třetinu jsme poslali čtyři kluky do šatny a nasadili další, ani ti v méně komfortní pozici nezklamali. To jsou pozitiva. A negativa? Je to ten gól třináct sekund před koncem, což nás může na mistrovství stát případný úspěch. Kdybychom některé situace vyřešili lépe, mohli jsme zápas vyhrát v základní hrací době.

Finové jsou ale šikovní, měli řadu brejků. Na takového soupeře potřebujete i velmi dobrého brankáře, kterým snad Jan Špunar je...
Sice dostal z první střely gól, ale ta byla tak perfektně umístěná, že ho nelze v ničem vinit. Nepoložilo ho to a zbytek zápasu byl od něj solidní. V nájezdech zase dostal první dva góly po výborně provedených věcech, ale potom nesložil zbraně a vychytal zbytek. Gólman předvedl výborný výkon, bez toho se my neobejdeme.

Je to sice jen příprava, ale všichni víme, že na Finy můžete velmi reálně narazit ve čtvrtfinále mistrovství světa. Možná i proto výhra hřeje o něco víc?
Finové s nám zatím měli v letošní sezoně jednoznačnou bilanci. Je to pro ně takový vzkaz – a pro nás do šatny dvojnásob –, že je to možné. Neříkám, že jsme v zápase dominovali, ale neodehráli jsme ho vůbec špatně. Snad i Fini vidí, že je nutné s námi počítat.

Čemu jste zasvětili úvodní týden přípravy v Karlových Varech?
Já se ještě vrátím zpět ke třítýdennímu soustředění ve Zlíně, které nám tak trošku nesplnilo účel. První týden byl jenom v osmi lidech, kluci ještě hráli v klubech. Když se k nám měla připojit větší část mužstva, postihly nás různé zdravotní patálie. Měli jsme představu, že při odjezdu na Slovensko už budeme kompaktnější a budeme mít trochu natrénované systémové věci, ale místo toho jsme tam jeli rozbití a nekompletní. To ty zápasy trochu poznamenalo.

Teď už vás podobné potíže nezastihly?
Tenhle týden už jsme byli téměř kompletní, jen Tomáš Hamara přijel až teď v neděli a Matyáš Šapovaliv v pondělí. Už jsme mohli pilovat věci, bez kterých se nehneme. Jde o systém a zodpovědnou hru dozadu, s tím, že chceme být nebezpeční z rychlých protiútoků a obecně v útočném pásmu. Všichni trenéři jsme rádi, že nějaké aspekty té hry už tam byly vidět.

Mistrovství světa začíná už v sobotu. Cítíte z hráčů napětí?
Neříkám, že je to úplně klidové. To není, protože všichni kluci vědí, že jich je tady větší počet, než může jet. Někteří kluci mají asi pocitově větší jistotu, že se do nominace dostanou. Obecně bych řekl, že je to takové zdravé napětí, dobré pnutí v týmu.

Nasadíte ve středu proti Lotyšsku sestavu, která se bude blížit té turnajové, nebo budete hráče ještě dost zkoušet? A finální nominaci oznámíte hned po zápase?
Určitě budou hrát kluci, kteří jsou na hraně, ať máme absolutní jistotu. Mají možnost v posledním utkání smazat otazníky a potvrdit nebo vyvrátit naše domněnky. To už nastiňuje to, že to bude spíš nominační boj. Některým klukům, o kterých jsme přesvědčeni, dáme volno, některé zase necháme hrát. Jako třeba Matyáše, který přijel a potřebuje nastoupit, ať se do toho dostane. Bude to takové donominační utkání a následně po zápase oznámíme, kteří kluci nepojedou.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz