Střelec Gazda: Potřeboval jsem dva náboje. A Okál? Nepište o něm, že je McDavid

Daniel Gazda | Foto: Vít Golda, hc-kometa.cz

29. listopadu 2023, 8:56

Jakub Ruč

Narozeninovou ságu na počest sedmdesáti let od založení klubu zakončila Kometa vítězstvím. Domácí formu Brna tentokrát odnesla Plzeň, kterou dvěma trefami sestřelil ofenzivní zadák Daniel Gazda. Ten má letos s devíti brankami zaděláno na střelecky nejplodnější extraligovou sezonu v kariéře.

Před vaším prvním gólem hodně střílel Lukáš Cingel. Inspiroval jste se a zatopil pod kotlem?
Ne, já jsem rád, že se daří i ostatním klukům. Hlavně jsem ale rád, že vyhráváme, je to příjemné. Dneska ty góly vyšly z herních situací, ne že bych se do toho nějak přehnaně tlačil. Snažím se ty situace co nejlépe vyhodnotit, abych volil správná řešení. Trenéři po mně chtějí střelbu, takže z toho vycházím.

Na druhý gól vám krásně přihrál Zdeněk Okál, vypadalo to skoro jako na playstationu…
S Očkem jsme se potkali někde na modré čáře očima. Od té chvíle jsem věděl, že mě bude hledat. Klobouk dolů, že to takhle udělal. Ale zase doufám, že o něm nenapíšete, že je nějaký McDavid, nechci ho přechválit. (smích)

Před prvním gólem jste těch střel měl víc. Jednou jste se i chytal za hlavu…
Potřeboval jsem dva náboje. Jeden jsem se snažil dát dolů, protože jsem na videu viděl, že jejich gólman chodí hodně na led. Za chvíli pak přišel druhý náboj, to už jsem se soustředil jenom na trefení branky. Jsem rád, že nám ten gól pomohl k tomu, abychom do druhé třetiny šli za dobrého stavu.

„Body jsou jedna věc a předvedená hra druhá.“

Takže jste věděl, že bude chytat Samuel Hlavaj?
Ano, máme výborného trenéra gólmanů, který nám pouští videa. Před zápasem nám dává k soupeři nějaké informace, takže se z toho dá čerpat.

Máte za sebou bodově slabší období. Cítil jste, že vám to v koncovce nelepí?
Ne, body jsou jedna věc a předvedená hra druhá. Kolikrát máte kopec šancí nebo přihrávku do prázdné a nepadne to. Já jsem samozřejmě rád za každý gól, hlavně doma, když přijde hodně lidí, ale neupínám se k tomu.

Letos máte už devět gólů, váš rekord je jedenáct. Myslíte na jeho překonání?
Jedenáct jsem dal ve Zlíně, ale to je nepříjemná vzpomínka, protože jsme spadli. Letos je reálné to překonat, ale jak jsem zmiňoval – někdy třikrát minete prázdnou branku a pak vám tam padne nahození od modré čáry, takže se k tomu snažím neupínat. Já jsem rád hlavně za výhry, kabina žije, je tam pozitivní atmosféra. To je daleko lepší, než kdybych dával góly a prohrávali jsme, což už jsem zažil.

Doma máte už slušnou sérii výher. Cítíte, že vám to v Brně patří?
Samozřejmě chceme doma na soupeře vždycky nastoupit a udělat trochu tlak. Využíváme i toho, že nám chodí hodně lidí, což je může trochu zaskočit. Co si pamatuju, když jsem sem jezdil jako soupeř, tak to není příjemné.

„Jsem rád hlavně za výhry, kabina žije, je tam pozitivní atmosféra.“

Štěpán Lukeš zachytal slušně v Olomouci, proti Plzni taky neudělal žádnou chybu. Je vidět, že už se dostává do pohody?
Já si myslím, že Fana byl v klidu pořád, minimálně v kabině se tak prezentoval. Jestli měl nějaký problém, tak o tom nevím. Máme dva vynikající gólmany. Cítíme z něj sebedůvěru a je vidět, že je na soupeře dobře nachystaný.

Po dlouhé době jste hráli na sedm beků, vyhovuje vám to víc?
Upřímně jsem až letos začal hrát na šest. Jinak všude, kde jsem byl, se hrálo na sedm, takže jsem na to zvyklý a nevadí mi to.

Zápas sedl i dalšímu „Zlíňákovi“ Petrovi Zámorskému, proběhlo nějaké hecování?
Ani ne, se Zámkem jsem dobří přátelé. Akorát jsme si pogratulovali, to bylo všechno. Žádné špičkování tam nebylo.

Daniel Gazda

Daniel Gazda | Foto: Vít Golda, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz