Střelec Kašpar skolil bojovné Nory: Tolik nekousali, ale bylo to těžké

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

12. dubna 2017, 20:49

Václav Jáchim

Do velkého hokeje se prosadil v nedalekém Litvínově. Zápas na chomutovském ledě byl pro Lukáše Kašpara hodně zajímavý i proto, že měl v hledišti velkou osobní podporu. "Napsal jsem si nejvíc lístků. Dorazil někdo z rodiny, kamarádi," usměje se. Mistr světa 2010 zaznamenal v duelu dva góly do sítě brankáře Haugena. Když po bitvě odcházel do kabiny, několikrát mával do hlediště. Byl v pohodě. Jako vždycky.

Nový fanshop

Zkušený útočník sehrál mraky těžkých utkání. I proti Norům. Kašpar byl třeba u toho, když Češi stejnému sokovi podlehli na šampionátu v Německu. Loni na MS v Moskvě ovšem reprezentace vyhrála jasně 7:0, teď přišlo další vítězství. "Proti nim je to ale vždycky těžké, i když tentokrát to byl jeden z lepších soupeřů. Norové tolik nekousali, jindy to umějí víc. Myslím si, že výhra 4:0 je dobrý výsledek," pochvaluje si.

Sám přispěl dvěma přesnými trefami. Kašpar nejprve ve 28. minutě napálil puk do brány poté, co mu hezky nahrál Klok. Ve 34. minutě pak útočník Dynama Moskva zakončil přečíslení tři na jednoho. Leckdo čekal nahrávku, ovšem Kašpar umí báječně střílet zápěstím. Tvrdě a přesně, většinou mezi nohy. Právě takový byl celkově třetí gól českého výběru v utkání. "Robert Říčka to pěkně odtáhl, přebruslil obránce, což brankář dobře věděl. Viděl, že můžu dát přihrávku do prázdné kasy, takže se tomu musel přizpůsobit. Stál na dřevěných nohách, myslel si, že se budu přesouvat," popisuje.

Místo nahrávky je lepší vypálit. "Přesně. Já jsem si v tom hodně věřil," hlásí. Obě branky korunovaly jeho výkon. Na Lukášovi bylo vidět, že je plný chuti. Ačkoli naskočil po velmi dlouhé pauze, měl energii. Spoluhráči jakbysmet. "Jo, kluci hráli dobře, snažili jsme se plnit úkoly. Reprezentace je vždycky paráda, i když se daří, nebo ne, myslím si, že na ni jezdí každý rád," povídá. Navíc pochází z regionu, mezistátní zápasy se na severu Čech zase tak často nehrají. "Dá se říct, že nehraju úplně doma, ale je to za rohem," potvrzuje.

Český národní tým zvládl první test před šampionátem na úrovni. Jistě, mouchy se najdou, ovšem vítězství hřeje. Hokejisté hledají zápasový rytmus, zdobila je hlavně druhá třetina. "Myslím si, že jsme do toho od prvního střídání skočili naplno. Chceme dělat to, co nám říkají trenéři. Je to hodně o bruslení, o napadání. Docela fyzicky náročné. Ale podle mě jsme to dělali víceméně celý zápas. I když tam byly nějaké výpadky," hodnotí.

Kádr české reprezentace ještě dozná změn, aktuálně je v něm několik nových tváří a mladíků, kteří se uvedli docela sympaticky. Stejný dojem má i Kašpar. "Všichni plníme úkoly, co dostaneme. Není to nic složitého. Tedy na fyzičku ano. Ale jsou to kluci šikovní, brusliví, jinak by tady nebyli. A když děláme, co máme, šance přicházejí. Myslím si, že jsme všichni hráli dobře," doplňuje závěrem. Druhý duel proti Norsku uvidí znovu Chomutov, čtvrteční střetnutí startuje od 17 hodin.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz