Střelec Lukeš zůstává v Litvínově, Kanaďan Mahbod ve Vítkovicích

Foto: hokej-litvinov.cz

Extraligové kluby pokračují ve tvorbě kádrů pro následující sezonu 2018-19, další novinky hlásí v Ostravě a Litvínově. Vítkovický dres bude i v příštím ročníku oblékat kanadský útočník Samson Mahbod. Chemiky těší setrvání produktivního forvarda Františka Lukeše, jenž podepsal nový dvouletý kontrakt s roční opcí.

Nový fanshop

Pětatřicetiletý útočník hraje za litvínovský první tým nepřetržitě od sezony 2006-07. Letos tam začne už třináctou sezonu. V té uplynulé nasbíral celkem 47 bodů za 17 branek a 30 nahrávek a byl druhým nejproduktivnějším hráčem týmu hned za parťákem Viktorem Hüblem.

Lukeš za dvanáct sezon v Litvínově nasbíral už 531 bodů

Celkem za chemiky sehrál už 680 zápasů, zapsal v nich 531 bodů za 224 branek a 307 nahrávek. Jeden z nejproduktivnějších hráčů v litvínovské historii svou bilanci rozšíří minimálně v dalších dvou sezonách, podepsal kontrakt se až konce sezony 2019-20 a navrch s roční opcí.

Podepisovalo se také ve Vítkovicích, za které bude i v následující sezoně hrát kanadský útočník Samson Mahbod. Devětadvacetiletý bojovník přišel do Ostravy na konci ledna z chorvatského Záhřebu a ačkoli nebodoval, v play off patřil k nejlepším hráčům ostravského celku.

Mahbod se připravuje v Kanadě, k týmu se připojí až v létě

"Typologicky nám zapadl do mužstva i do herního systému. Už během minulé sezony podával velmi dobré výkony, byl hodně vidět. Z obou stran, jak z naší, tak z jeho, bylo znát, že chceme ve spolupráci pokračovat," prozrazuje generální manažer a hlavní trenér Jakub Petr.

"Věříme, že Samy bude i v nadcházející sezoně herně platným článkem naší sestavy," dodává Petr. Samso Mahbod, kterého zastupuje Tomáš Krejčí z IHA Group, po konci sezony odletěl domů do Kanady, kde se teď také individuálně připravuje. K týmu se připojí až během léta.

Foto: hc-vitkovice.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz