Střelkyně Mlýnková po čtvrtfinále: Nevyšlo to, ale nemusíme věšet hlavy

Foto: iihf.com

(ESPOO, od našeho zpravodaje) Necelé dvě minuty po první přestávce se prohnala až před branku a nekompromisním bekhendovým blafákem poslala české hokejistky ve čtvrtfinále mistrovství světa do vedení. Jenže domácí Finky na gól Natálie Mlýnkové zareagovaly zvýšeným úsilím, skóre otočily ve svůj prospěch a už nepovolily. „Byl to těžký zápas,“ kývla jediná úspěšná česká střelkyně ve čtvrtfinálového utkání.

Nový fanshop

Domácí hokejistky hnané víc než třemi tisícovkami převážně svých příznivců byly od začátku o něco lepší. A když jim Mlýnková v 22. minutě zasadila úder, jakoby se zdravě naštvaly. „Byl to celkově těžký zápas. Po většinu času nás přebruslovali, my jsme se jenom snažily držet taktiku, najít jejich chyby a potrestat je. Těžko se to hodnotí,“ souhlasí rozmrzelá Mlýnková.

Novák: Rvali jsme se, ale Finky byly lepší

„Myslím si, že bylo super, že vstřelily první gól. Začaly jsme si i víc věřit, ale Finky nám pak bohužel daly dva góly, pak daly i třetí a bylo rozhodnuto,“ ohlédla se 17letá útočnice za neúspěšným čtvrtfinále.

Finské hokejistky vyšponovaly svůj tlak v přesilovkách. Ty byly smrtící, udeřily v nich hned dvakrát. „Finky jsou dobré, jsou rychlé. Myslím, že jsme dobře dodržovaly taktiku, snažily jsme se. Byla škoda těch oslabení a následných gólů, které jsme dostaly. Hlavně ten druhý byl zbytečný. Nepovedlo se.“

„Splnily jsme, co jsme chtěly. Myslím, že nikdo nečekal, že budeme hrát čtvrtfinále.“

I když českou kabinu bezprostředně po konci čtvrtfinálového utkání zaplavil smutek, nikdo nemůže zpochybnit, že svěřenkyně trenéra Nováka za sebou mají vyvedený šampionát. „Splnily jsme, co jsme chtěly. Myslím, že nikdo nečekal, že budeme hrát čtvrtfinále. Jsme za to rádi. Čtvrtfinále se sice nepovedlo, ale nemyslím si, že bychom měli věšet hlavy. Předváděly jsme super hokej,“ je si vědoma Mlýnková. 

Vzpomínky na finské Espoo tak bude mít veskrze pozitivní. „Vyhrály jsme skupinu, neztratily jsme tam ani bod. Myslím, že můžeme odjíždět domů jenom pozitivně. Bude důležité připravit se na další roky, na další mistrovství. Určitě se časem můžeme vyšplhat nahoru,“ věří Mlýnková, která by i v dalších letech měla patřit k oporám ženského nároďáku.

Mills: Chybí nám zkušenosti proti těžkým soupeřům

Vždyť tohle pro ni bylo první seniorské mistrovství světa a hned si z něj společně s brankářkou Klárou Peslarovou a jinou útočnicí Denisou Křížovou odnesla ocenění pro nejlepší české hráčky v průběhu celého turnaje.

„Určitě to potěší, ale nejsme tady jako individua, jsme tu jako jeden tým. Snažily jsme se hrát týmově, což se nám podle mě povedlo. Jsem jenom ráda, že nám to vyšlo a že jsme si mohly to čtvrtfinále zahrát,“ uzavřela Mlýnková.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz