Strnad: Boleslav pro mě bude takový restart. Co řekl o sestupu Kladna?

Foto: rytirikladno.cz

S Rytíři zažil jako kapitán postupovou euforii i bezmoc po sestupu zpátky do Chance ligy. Jakub Strnad v posledních letech týmu odvedl dobré služby. Nyní poprvé v kariéře zvedá kotvy a vyzkouší nové angažmá v Mladé Boleslavi.

partneři českého hokeje

Od rozhodujícího utkání s Litvínovem uběhly už dva měsíce. Jak sestupový ročník vnímáte zpětně?
Hodnotil bych to asi stejně, jak už bylo řečeno. Rozhodla série jedenácti proher, kdy jsme se z toho nedokázali vyhrabat. Byli jsme nějak uspokojení tím, jak se to po Vánocích vyvíjelo. Pak přišlo tohle a my jsme nebyli schopní se z toho nějakým stylem dostat. To byl hlavní faktor. Jinak na sezonu vzpomínám hrozně rád, byla fajn. Cítili jsme, že lidi na Kladně jsou za extraligu rádi. Vždycky chodilo hodně lidí, byla skvělá atmosféra. Trochu mě to vůči nim mrzí, že je to pryč.

Vy jste klubovým odchovancem a velmi dobře víte, kolik stál návrat mezi elitu sil…
Upřímně jim to nezávidím, protože vím, co to stálo a co se všechno muselo absolvovat. Nejde to úplně hned. Navíc teď, když vidím, že jádro na Kladně se docela rozuteklo po České republice. Kdo mohl jít do extraligy, tak šel. Čeká je hodně práce, aby dali dohromady nové jádro a mohli pomýšlet na postup.

„Upřímně jim to nezávidím, protože vím, co to stálo a co se všechno muselo absolvovat. Nejde to úplně hned.“

V průběhu sezony se přitom mluvilo o tom, že byste mohli atakovat desítku. Neuškodilo vám to?
Přesně tak. Myslím, že nám to vlezlo do hlavy a měli jsme to každý v podvědomí, že si zahrajeme předkolo. Každý myslel na desítku, přitom realita byla jiná. Asi jsme měli být spíš pokorní a rádi za to, kde jsme. Makat dál a myslet na udržení než na play off.

U týmu jste v posledních třech letech zastával roli kapitána. Jaká to pro vás byla zkušenost?
Obrovská, jsem za to strašně vděčný, že jsem mohl dělat kapitána v mateřském klubu, kde jsem vyrůstal. Byla to pro mě taková pocta nebo odměna za ty roky, co jsem tam prožil. Užíval jsem si to, byl jsem za to fakt rád. O to víc mě mrzí, že to takhle dopadlo.

Foto: Antonín Vydra

Byl jste odmala vůdčí typ?
Spíš ne. Koukal jsem sám na sebe, abych dobře trénoval a připravoval se individuálně. Nepovažoval jsem se hned za lídra, to asi až postupem času na to přišli trenéři, že bych jím mohl být.

Prožíval jste z této pozice sestup o to víc?
Každý hráč to asi vnímá úplně stejně, akorát já jsem měl zrovna to céčko. Pro každého je nepříjemné, že je pod tím podepsaný a byl u toho. Že jsem byl kapitán má určitou váhu, ale podle mě to vnímá každý stejně.

„Nějak jsem nepřikládal váhu tomu, že je něco víc. On v kabině není problémový. Dělá si to svoje, a hlavně je u jakékoliv srandy.“

Jaké je působit jako kapitán vedle takové osobnosti jako je Jaromír Jágr?
Už jsem byl starší, nějak jsem to nevnímal. Jinak jsem na to koukal, když mi bylo devatenáct a nastoupil jsem s ním poprvé, to jsem z toho byl trochu vyjukaný. Takhle už jsem ho bral jako součást týmu, jako jednoho z nás. Nějak jsem nepřikládal váhu tomu, že je něco víc. On v kabině není problémový. Dělá si to svoje, a hlavně je u jakékoliv srandy.

Fanoušci v internetových diskuzích spekulovali o tom, že někteří hráči už měli v lednu podepsané smlouvy jinde a tolik nebojovali. Chtěl byste se k tomu nějak vyjádřit?
Doneslo se to ke mně. To je jejich názor. Já jsem čekal do poslední chvíle, jak to s Kladnem dopadne a řešil jsem to až po sezoně. Že jsem možná nevypadal stoprocentně, tak je to kvůli tomu, že jsem od půlky ledna hrál se zraněním, což bylo známé. Možná to tak taky působilo, že jsem ve všech soubojích nebyl úplně stoprocentní. Ale na to se nechci nijak vymlouvat. Prostě jsem chtěl hrát za každou cenu a pomoct Kladnu. Že si někdo myslí, že jsme na to kašlali, to je úplný nesmysl.

Nepozoroval jste u spoluhráčů, že by opravdu byli hlavou jinde?
Vůbec, přece jsme profesionálové. V týmu byli samí Kladeňáci a nemyslím si, že by někdo klubu chtěl přát, aby spadl. To je úplná blbost.

Nepřemýšlel jste po sezoně o setrvání na Kladně?
Mluvil jsem s Jardou a ptal jsem se ho, co bude dál. Od Rytířů jsem žádnou snahu nezaznamenal, že by chtěli, abych zůstal. Žádnou nabídku jsem nedostal.

Z mateřského klubu odcházíte poprvé v kariéře. Jaká to pro vás bude změna?
Dost se na to těším, asi už jsem to potřeboval. Přece jenom jsem byl na Kladně celou dobu. Možná bych si pak někdy vyčítal, že jsem to ani nezkusil. Jsem hrozně rád, že můžu hrát dál extraligu a vybrala si mě Boleslav. Moc se na to těším, bude to takový můj restart.

„Dost se na to těším, asi už jsem to potřeboval. Možná bych si pak někdy vyčítal, že jsem to ani nezkusil.“

Řešil jste i jiné nabídky?
Měl jsem takové dva kluby, mezi nimiž jsem se rozhodoval. Rozhodl jsem se pro Boleslav.

Ovlivnila jednání současná situace ohledně pandemie koronaviru?
Vůbec ne. Tohle jsem nějak nepocítil.

Proč jste si nakonec vybral Boleslav?
Líbí se mi, jak je tým postavený, jsou tam mladí kluci v nejlepších letech. Líbí se mi herní styl, jak to vedou. Hrají bruslivý hokej, který by mi mohl vyhovovat. To mě asi oslovilo nejvíc.

Foto: Antonín Vydra

Navíc jste týmu v sezoně 2018/19 jednou vypomáhal.
Odehrál jsem jeden zápas, takže jsem to prostředí viděl. Trenéry jsem taky jakž takž znal, takže určitě to taky hrálo roli.

Co si od vás klub slibuje? Bavili jste se už o nějaké roli, kterou byste měl mít?
Vůbec. Na to je brzo, je letní příprava. To budu vědět až potom. Teď se chci hlavně dobře připravit, být zdravý a uvidíme v červenci na ledě.

„Chci být hlavně platný pro tým a dobře zapadnout. To je pro mě důležité.“

Na Kladně jste vynikal zejména v obranných činnostech hry.
(směje se) Zase tak málo gólů jsem nedal. Snažím se hrát na všechny strany, jak dozadu, tak dopředu. Uvidíme, třeba to bude jiné, ale já chci být hlavně platný pro tým a dobře zapadnout. To je pro mě důležité.

Boleslav letos po základní části skončila čtvrtá. Myslíte, že na tohle umístění může příští rok navázat?
Bylo by to fajn. Velká škoda je, že nebylo play off, tam by se síla týmu ukázala. Nesmíme se tím uspokojit, bylo by fajn to zopakovat.

Pavla Pateru dobře znáte z Kladna. Jak se těšíte na obnovenou spolupráci?
Jo, trochu vím, co mám čekat. Už mě vedl na Kladně, takže doufám, že to bude dál klapat.

Jak aktuálně probíhá vaše příprava na novou sezonu?
Teď jsme začali druhý týden. Ten první byl takový, že jsme se do toho chtěli lehce dostat, aby si někdo něco neudělal hned na začátku. Teď už se ty dávky začínají trochu zvedat. Problém mi to nedělá, těším se na to.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz