Štůralu štval katastrofální start, k jediné trefě Zlína přispěl Holík

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Mladá Boleslav v rámci 10. kola Tipsport extraligy uvítala na svém ledě tým Aukro Berani Zlín. Kdo očekával urputnou a vyrovnanou bitvu ze zajištěných obran obou celků, byl poměrně překvapen. Bruslaři se vedení ujali ve druhé minutě a na začátku té třinácté už vedli o tři branky! Boleslavi se navíc podařilo přerušit sérii čtyř výher Zlína a v tabulce se po celkové výhře 4:1 vytáhla na pátou příčku.

Nový fanshop

Hostující Zlín měl ještě před utkáním menší komplikaci. Ihned po rozbruslení se mluvilo o Kašíkově indispozici. „To, že půjdu do brány, jsem se dozvěděl těsně před zápasem. Ale Libor zraněný není, limitovala ho jen malá indispozice. Myslím, že to nebude žádný závažnější problém,“ komentoval svůj první letošní start brankář Tomáš Štůrala.

Debut si však představoval určitě jinak. „Víme, že když sem přijedeme, tak na nás vždycky naběhnou, takže ani v tomto utkání to nebyla výjimka. Boleslav nás přestřílela, spadly jim tam tři góly. První třetinu jsme zkrátka nepodchytili, a to rozhodlo celý zápas,“ litoval bezprostředně po utkání. Bruslaři se ujali vedení už po minutě a 17 sekundách hry, kdy síť za Štůralou rozvlnil Jakub Klepiš. Ten se jako první dostal k puku, který Štůralovi propadl mezi betony a zůstal v brankovišti bezprostředně za ním. Boleslavský forvard však neváhal a kotouč zametl do sítě.

Do konce první dvacetiminutovky se zelenočerní trefili ještě dvakrát. V polovině šesté minuty chladnokrevně pod víko zakončoval Jakub Valský a na začátku 13. minuty se k odraženému kotouči dostal Jakub Orsava, který přehodil Štůralovu lapačku. „První třetina nám vyšla, ale to bylo asi tak všechno, co z toho zápasu bylo pozitivní,“ řekl po vítězném duelu poněkud kriticky. Jeho formace navíc v zápase proti Zlínu zaznamenala úctyhodných sedm kanadských bodů! „Byli jsme hodně v pohybu, a z toho to pramenilo,“ řekl na adresu své formace (Klepiš 1+1, Žejdl 0+2, Orsava 2+1), potažmo celého týmu.

Druhá třetina byla z obou stran o poznání opatrnější. Berani se tlačili do koncovky, ale domácí Maxwell jim na místo radosti přidělal spíše vrásky na čele. „Druhou třetinu jsme neodehráli úplně dobře. Vedli jsme 3:0, ale měli jsme si to lépe pohlídat. Hosté neměli co ztratit a trochu se zvedli, více bruslili a my jsme moc nestíhali,“ hodnotil po zápase Jakub Orsava, který byl oceněn jako nejlepší hráč utkání.

Zlepšená hra hostí nesla ovoce, Zlínu se podařilo snížit až v závěru druhé třetiny, gól musel ověřit ještě videorozhodčí. „No, ale to jsem dal já,“ přiznal se po utkání Petr Holík. „Byl jsem tam s Pavlem Sedláčkem zaklíněný, měli jsme hokejky v sobě a cítil jsem dotek, ale nevěděl jsem, jestli to byla jeho hokejka, nebo puk. Říkal jsem to i rozhodčímu, ale nemohl jsem se přiznat, protože jsem to sám nevěděl. Rozhodčí ten gól potom uznal na základě videa, takže se domnívám, že to byla moje hokejka, protože jinak by to byla vysoká hůl,“ řekla po zápase už s úsměvem nová akvizice v řadách Bruslařského klubu. Onen fakt, že paradoxně jeho teč pomohla Zlínu ke snížení, jej nemusel mrzet, protože Boleslav si svůj třígólový náskok vzala záhy zpět.

Sestřih utkání BK Mladá Boleslav – Aukro Berani Zlín

„Myslel jsem si, že rozhodčí pískne, že jsem v brankovišti, ale on ukázal na bránu a gól uznal,“ přiznal po zápase dvougólový Jakub Orsava možné pochybnosti při čtvrté brance Bruslařů. Gólman Beranů tuto situaci viděl také rozporuplně. „Viděl jsem, jak vystřelil od modré, já to vyrazil vyrážečkou a on se k tomu nějak dostal. Puk byl v brankovišti, on mi možná trochu zavazel, ale byl to gól, tak jak rozhodl sudí,“ řekl po zápase Tomáš Štůrala. „Věřím, že kdybychom nedostali ten rychlý gól jako odpověď na náš, tak bychom se ještě k nějakému náporu dostali,“ doplnil smutně zlínský gólman.

Oba týmy se před pátečním zápasem nacházely na sedmém až desátém místě s 12 body, spolu s Libercem a hradeckým Mountfieldem. Hrálo se tedy o dost. „Věděli jsme, že víkendové zápasy se Zlínem a s Olomoucí budou hodně důležité. V tabulce jsme bodově nastejno, takže budou ve hře důležité body,“ uvědomoval si důležitost výhry Jakub Klepiš. „Podobný urputný zápas nás čeká i v neděli na ledě Olomouce. Chceme hrát ale tak, jako první třetinu proti Zlínu. S takovou hrou máme šanci v Olomouci uspět,“ řekl na adresu nadcházejícího duelu proti olomoucké Moře.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz