Šulák předčasně opouští Čerepovec, řeší angažmá v jiné evropské lize

Foto: severstalclub.ru

5. listopadu 2019, 13:04

Václav Jáchim

V létě vyměnil angažmá v Detroitu za ruský Čerepovec, ale Libor Šulák zůstal v kádru účastníka KHL jen do první reprezentační přestávky. Vedení klubu dnes na svých stránkách informovalo, že český zadák po vzájemné dohodě končí. Aktuálně zvažuje angažmá v jiné evropské soutěži.

Chance liga na Hokejka TV

Informace je na první pohled překvapivá, vlasatý bek patřil k hodně vytěžovaným hráčům. Ovšem Čerepovci se nedaří, Severstal je v tabulce Západní konference KHL desátý, prohrál osm utkání v řadě a na příčky pro play off ztrácí čtyři body. I to je možná příčina vzájemného rozchodu.

Klub na svém webu blíž nevysvětlil důvody, účastník mistrovství světa 2017 a 2018 se ovšem o práci bát nemusí. Podle informací hokej.cz je ve hře jeho stěhování do Švýcarska, Finska či Švédska, naopak přesun do tuzemské Tipsport extraligy podle všeho reálný není. Aspoň prozatím.

Foto: nhl.com

Šulák v Rusku končí také s ohledem na osobní důvody. S manželkou očekávají narození druhého potomka, vynikající bruslař by rád do týmu, který bude lépe vyhovovat jeho rodinným potřebám.

V Čerepovci patřil Šulák k nejvytíženějším zadákům, na kontě má 19 utkání KHL, v nichž si připsal gól a nahrávku, ale také údaj -10 v účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách. O jeho zařazení pro turnaj Karjala uvažoval kouč české reprezentace Miloš Říha starší, bývalý hokejista Detroitu má ovšem drobné zdravotní potíže, které si potřebuje vyléčit.

Foto: Aleš Krecl, ČSLH

Pětadvacetiletý rodák z Pelhřimova  na sebe poprvé upozornil během ročníku 2011-12, kdy hrál ruskou MHL za Tatranské vlky Poprad. Šulák poté přešel do Chomutova, později se stal hvězdou EBEL v barvách Znojma. Prosadil se do národního týmu, v létě 2017 podepsal smlouvu s Detroitem a následující sezonu strávil v týmu Pelikánů z Lahti.

Loni si vlasatý bek s velkými ofenzivními schopnostmi šestkrát zahrál NHL za Detroit, většinu ročníku strávil na farmě v Grand Rapids. Načež vyrazil zpátky směr Evropa, po ukončení angažmá v Čerepovci nyní zvažuje, kam povedou jeho další hokejové kroky.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz