Šumperk skládá SUPERobranu. Bude klíčem k postupu?

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

14. července 2019, 17:22

Marek Hedbávný

Je zřejmé, že Šumperk bude patřit k favoritům na postup do Chance ligy. Proč s tímhle odvážným tvrzením přicházíme už v polovině července, kdy na většině stadionů ještě není ani led?

Esport hokejová liga

Stačí se podívat na jména beků, s nimiž Draci vstoupí do sezony. Těžko si představit, že by jiný druholigový tým sehnal lepší obranu.

Tomáš SEDLÁK. V minulém ročníku byl se šestnácti góly nejlepším střelcem týmu! Ohromné ofenzivní schopnosti prokazoval i o soutěž výš: jeho 41 bodů ze sezony 2013/2014 je dodnes třetím nejlepším výkonem obránce v prvoligové historii.

Tomáš DRTIL. Drtil je hráč, který by se neztratil ani v Chance lize. Však už v ní kdysi úspěšně působil. Podobně jako Sedlák má potenciál vstřelit deset a víc gólů. 

Tomáš Drtil.

Tomáš Drtil. | Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Michal ŽÁK. Ale pozor! Ve druhé lize byl loni ještě jeden produktivnější obránce než Tomáš Sedlák. A to právě Michal Žák, který ve 44 utkáních za Valašské Meziříčí získal 48 bodů (15+33). 

Daniel KABELKA. Další velká letní posila – Kabelka patřil ke klíčovým osobnostem Žihadel při jarním tažení do superfinále. Ve 48 zápasech se blýskl 33 body. V jednadvaceti letech má velký potenciál se zlepšovat.

Petr GEWIESE. Stejně jako Drtil a Sedlák patřil k šumperským pilířům ještě za prvoligových časů. V minulé sezoně dělal kapitána, hraje s rozvahou a je užitečný na obou koncích kluziště.

Petr Gewiese.

Petr Gewiese. | Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Marek HALODA. V podstatě v každé druholigové sezoně atakuje hranici dvaceti kanadských bodů. Prošel i zvučnými kluby: Přerovem a Vsetínem. Ví tedy, co je potřeba k úspěchu.

Jakub ŘEZÁČ. Mít v týmu jen ofenzivně laděné beky, to by nebylo rozumné. Řezáč přinese do hry důraz. Čerpat může ze zkušeností z Prostějova či Vsetína.

Jména to jsou na druholigové poměry vskutku hvězdná.

A navíc je tu ještě jeden podstatný faktor: nový trenér Martin Janeček má pověst pracanta, který umí tým na každé utkání skvěle připravit. Díky jeho profesionálnímu přístupu může obrana naplno využít svůj potenciál.

Tahle šumperská sezona by mohla být zajímavá...

Soupiska Draků Šumperk

Brankáři: Ondřej Haloda, Michal Wanecki, Dalibor Venouš.

Obránci: Tomáš Sedlák, Petr Gewiese, Jakub Řezáč, Tomáš Drtil, Marek Haloda, Daniel Kabelka, Michal Žák.

Útočníci: Daniel Vachutka, Michal Vymazal, Dominik Pokorný, Daniel Hroch, Jan Milfait, Milan Ostřanský, Tadeáš Jaroš, Daniel Spratek, Denis Blecha, Martin Urban, Libor Šíp, Vladimir Antonov, Jakub Müller.

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz