Šumperk už zná jméno nového trenéra. Draky povede Sobotka

Foto: Jiří Mokrý, hstrebic.cz

Téměř měsíc hledal hokejový Šumperk nového trenéra. Nyní je jasno. Úspěšného Martina Janečka nahrazuje Martin Sobotka.

partneři českého hokeje

Jde o zajímavou volbu. Sobotka patří k ikonám Žďáru nad Sázavou. U Plamenů působil jako hráč, přičemž po konci aktivní kariéry plynule přesídlil na střídačku. ¨

Pod jeho vedením se celek z Vysočiny prezentoval solidními výkony, což bylo o to cennější, že na Bouchalkách nedisponovali závratnými finančními prostředky.  Sobotka však dokázal z kádru, který měl k dispozici, vyždímat maximum.

Toho si všimly rovněž týmy z vyšších soutěží. A tak se nyní pětačtyřicetiletý kouč ocitnul na jejich radaru. Z řady nabídek si nakonec vybral tu třebíčskou. Střídačku bílých hvězd dostal do správy na jaře roku 2016.

Největší úspěch přišel hned v prvním roce nové sportovní výzvy. Sezona 2016/2017 znamenala pro třebíčské hokejisty páté místo po základní části. V následném čtvrtfinále však Horáci nestačili na pražskou Slavii a sezona pro ně skončila.

Během dalších let se Třebíč pod vedením Martina Sobotky pohybovala ve středu prvoligové tabulky. Tým často srážel nestálý hráčský kádr, což je komplikací pro každého trenéra.

To se mělo změnit letos.

V Třebíči postavili soběstačné mužstvo. Logicky tak doufali ve zvýšení vlastní konkurenceschopnosti. Jenže to se nestalo. Roli v tom hrál kromě jiného velký počet zraněných opor. Nic to neměnilo na faktu, že Sobotkova pozice, která vypadala jako skálopevná, se postupně začala otřásat v základech. Porážka 0:7 od Prostějova, navíc před vlastními fanoušky, pak zapříčinila Sobotkovo třebíčské sbohem. 

Pětačtyřicetiletý trenér se vrátil do Žďáru nad Sázavou, kde pomáhal s místní juniorkou. Mezitím čekal na další příležitost.

Ta přichází právě nyní. V Šumperku to pro něj nebude snadná práce. Draci by chtěli do Chance ligy. Klubový mecenáš Vladimír Velčovský potvrdil, že přihlášku do druhé nejvyšší soutěže na devadesát procent podá.

Jak se Martinu Sobotkovi v nové výzvě povede?

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz