Šumperk zkouší Slovince či dva Rusy. Uspěje Vymazal v Porubě?

Foto: dracisumperk.cz

19. června 2018, 12:09

Adam Bagar

Šumperští hokejisté se už třetím týdnem chystají na nadcházející ročník druhé ligy, hlavní kouč Jozef Zavadil má k dispozici značně obměněný kádr. "Pravdou je, že nakonec odešlo víc hráčů, než jsem čekal, ale to se nedá nic dělat. Někteří kluci upřednostnili práci a hraní v nižší soutěži, jiní nové sportovní výzvy, to musíme respektovat," říká pro klubový web dracisumperk.cz.

Nový fanshop

Už na brankářském postu došlo k výrazným změnám. Jednička Vlastimil Lakosil hlásí návrat do Rumunska, na spolupráci se dohodl s Csíkszeredou. S týmem se už nepřipravuje ani René Svoboda. Draci budou v nové sezoně sázet na nové duo, z Hodonína získali Ondřeje Halodu a z francouzského Tours slovenského gólmana Mateje Kristína.

S obranou i gólmany panuje v Šumperku spokojenost

„Se složením gólmanské dvojice vládne spokojenost,“ pokyvuje Zavadil. Ten je nadšený i z obrany. „Ta je rovněž super.“ Z Hodonína přišli Marek Haloda a Jakub Kužílek, z Poruby se vrátil Michael Janota a s týmem se chystá i ruský dlouhán Nikolai Tolokonnikov. Dvacetiletý bek se zkušenostmi z MHL naposledy hrál za Uherský Brod.

Kvótu pěti cizinců už mají v podhůří Jeseníků naplněnou. Kromě Kristína a Tolokonnikova posílí Draky tři zahraniční útočníci. „Je tady Luka Petelin, přijde Michal Romančík a pátým je ruský juniorský útočník, který má velice dobré reference. Ve Zlíně mi říkali, že se musel s bruslemi už narodit a má ohromný čich na góly,“ prozrazuje.

Foto: dracisumperk.cz

Aktuálně se pracuje už jen na doplnění útoku. „Myslím, že pokud se nám podaří sehnat dva hráče, se kterými koketujeme, tak ten tým bude výrazně silnější než loni,“ má jasno Zavadil. „Trochu nám však udělal čáru přes rozpočet Mišo Vymazal, který to chce zkusit v Porubě. Ale je tady možnost, že se vrátí, to je ještě otevřené,“ dodává.

Kromě Romančíka, který přišel do klubu z Hodonína, jsou zbývající čtyři zahraniční hokejisté v Šumperku zatím jen na zkoušku. „To znamená, že pokud se jim nebude dařit, tak se s nimi po několika zápasech rozloučíme,“ objasňuje Zavadil, jenž počítá s tím, že se z hráčů do pole aspoň Petelin prosadí. „Známe ho, je nesmírně pracovitý.“

„Myslím, že pokud se nám podaří sehnat dva útočníky, se kterými koketujeme, tak ten tým bude výrazně silnější než loni.“

A jak by trenéři společně s vedením řešili situaci, že by se nikdo z noviců neprosadil? „Pokud tedy bude v kádru volno, budeme ho případně doplňovat hráči, kteří neuspějí při zužování kádrů ve vyšších soutěžích. Já ale věřím, že se maximum hráčů prosadí a rozhodně dostanou přednost ti, co tady dřou během letní přípravy,“ zdůrazňuje.

Sedmdesátiletý lodivod má k dispozici i spoustu šumperských mladíků. „Startovací čáru mají všichni stejnou a nikomu dveře rozhodně zavírat nebudeme. Uvidíme, kdo se chytne. Nebudu mít pak problém dát mladého do lajny ke zkušeným hráčům, ale musí si to oni vydobýt na ledě,“ uzavírá Zavadil, který je s přístupem hráčů spokojený.

Aktuální kádr týmu Draci Šumperk

Brankáři:
Matej Kristín, Ondřej Haloda, Dalibor Venouš, Jan Faltus.

Obránci:
Tomáš Sedlák, Petr Gewiese, Jakub Řezáč, Tomáš Drtil, Michael Janota, Marek Haloda, Jakub Kužílek, Jan Moučka, Jaroslav Habrman, Michal Kaláb, Nikolai Tolokonnikov, Ludvík Rutar.

Útočníci:
Daniel Vachutka, Lukáš Králík, Milan Ostřanský, Daniel Hroch, Jakub Müller, Luka Petelin, Michal Horký, David Haluza, Denis Blecha, Martin Urban, Libor Šíp, Michal Romančík, Karel Plášek starší.

Poznámka: Ludvík Rutar, Michal Romančík a Karel Plášek se připojí až na ledě.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz