сайты ставок сайты ставок сайты ставок

Šumperský brankář Peksa: Modeling beru jako relax. Proč se vrátil do Česka?

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

24. února 2020, 18:09

Michal Hladký

Pokud bychom měli vybrat ze 2. ligy hráče s nejzajímavějším životopisem, tak by byl Marek Peksa jedním z horkých favoritů. Hokejista, jenž se okrajově věnuje i modelingu, se o svých zkušenostech rozpovídal v rozhovoru pro hokej.cz.

Jak jste spokojený s výsledky Šumperka v této sezoně?
Nejde být nespokojen, výsledky a statistiky mluví za vše! Kabina šlape, kluci jsou nejen super spoluhráči, ale i dobří kamarádi, takže z průběhu sezony mám velkou radost.

A co vaše výkony? Patříte mezi brankáře s nejnižším průměrem inkasovaných branek na zápas.
Já nijak své výkony hodnotit zatím nebudu, ještě není konec sezony. Od toho tu je popřípadě trenér. Každopádně ke statistikám obdržených gólů bych rád podotkl, že to je i zásluha práce ostatních spoluhráčů. Samozřejmě mě těší, že tomu tak je.

Jak to máte v Šumperku s brankáři? Často v brankovišti chybíte, těch 17 odehraných zápasů není moc.
Na žádném zápase nechybím, ale podle nastaveného vzoru trenéra Janečka se střídáme. Sezonu jsem začal trochu opožděně, kvůli problémům s přestupem, tudíž mám o něco méně zápasů než brankář Michal Wanecki.

„Dcerka šla do první třídy a já chtěl být u toho."

Vy jste se do Šumperka vrátil po několika letech v zahraničí. Co vás k tomu vedlo?
Všechny okolnosti mě k tomu vedly. Čím déle jsem byl z domu pryč, tím více jsem se chtěl vrátit. Jednu z největších rolí v tom sehrál fakt, že má dcerka šla do první třídy a já chtěl být u toho. Jakmile přišla nabídka od šumperských Draků, tak jsem měl jasno.

Začneme popořadě. V roce 2015 jste odešel za hokejem do Rumunska. To je českou veřejností nepříliš probádaná hokejová destinace. Byla to nabídka zajímavá po finanční stránce? Nebo jak to bylo?
Rumunsko rozhodně není nějaká hokejová exotika. Klub Csíkszereda, ve kterém jsem působil, hraje maďarskou MOL ligu, což je velmi kvalitní soutěž, kde je plno týmů na dobré úrovni. Klub má dlouholetou tradici, hokejem tam žije téměř celé město. Já osobně si tamní atmosféru velice užíval, i po finanční stránce to bylo zajímavé působiště.

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

Jak byste tamní hokejové prostředí popsal?
V podstatě jsem na to odpověděl v předchozí otázce, každopádně každý má jiné nároky na podmínky, ale mně osobně tam nic nechybělo.

Následně jste přešel do Francie, kde jste odchytal tři sezony ve druhé lize. Jak moc velký rozdíl to byl?
Těžko vyjádřím jednotlivé rozdíly, všude je to jiné. Ve francouzské druhé lize může být velký počet cizinců, kteří tím pádem zvyšují kvalitu soutěže.

„Poznal jsem toho hodně a zkusil jsem si žít v cizích zemích, což je obrovská zkušenost do života."

Jak byste zhodnotil své zahraniční cesty? Kdybyste věděl, co vás čeká, šel byste do toho znovu?
Já svých hokejových cest nelituji, ba naopak jsem za ně velice rád. Poznal jsem toho hodně a zkusil jsem si žít v cizích zemích, což jsou obrovské zkušenosti do života. Zážitky s tím spojené jsou k nezaplacení.

S Šumperkem jistě chcete postoupit o ligu výše. Ale co vy? Máte nějaké osobní ambice?
Žádné osobní ambice nemám, vše mám spojené s úspěchem celého týmu.

Nejde si nevšimnou toho, že jste propadl zdravému životnímu stylu a cvičení. Jak dlouho se s vámi tato "závislost" táhne? 
Pokud se budeme bavit vyloženě o "závislosti", tak ta začala nějakých pět let zpátky. Vždy jsem k tomu měl sklony, navíc posilovna je neodmyslitelná součást hokejové přípravy. Naplňuje mě posouvání hranic svých fyzických možností a celkový progres.

Děláte i modeling. Jak jste se k němu dostal? Baví vás?
Já se k němu dostal prakticky náhodou, nebylo to nějak plánované. Teď pouze využívám možností, které se mi nabízí. Je to zajímavá změna. Celý život jsem v hokejovém prostředí, tak si rád zkusím i toto odvětví. Zatím se dá říct, že to je příjemný relax od každodenního hokejového zápřahu.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Marek Peksa (@peksic_28),Říj 26, 2019 v 1:45 PDT

Co berete jako prioritu? Hokej, nebo modeling a věci spojené s ním?
Samozřejmě, že hokej je stále priorita! Modeling a věcí s ním spojené zatím beru jako zábavu.

A na závěr něco trochu pikantnějšího. Není to tak dávno, co jste byl žhavé zboží pro bulvár ve spojitosti s vaším údajným románkem s Lucií Vondráčkovou. Bylo to hodně nepříjemné?
Nepříjemné mi to nebylo, já jsem to hlavně ani nijak zvlášť neprožíval. 

Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz