Super atmosféra bez vulgarit, děkoval i Kovář. Co znamenaly oranžové vesty?

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

13. dubna 2019, 23:19

Adam Bagar

„Nezbývá než doufat, že se teď fanoušci k hráčům neotočí zády,“ uvedl mimo jiné po událostech ze čtvrté semifinálové bitvy generální manažer Martin Straka. Neotočili. Plzeňští příznivci v šestém utkání parádně, a bez vulgarit, podporovali svůj tým a pomohli mu při vítězství 3:1 k odvrácení konce sezony.

partneři českého hokeje

Jádro plzeňských fanoušků dobře vědělo, že Home Monitoring Arena v sobotu hostí jeden z nejdůležitějších zápasů v sezoně. Pokud by jej Milan Gulaš, Jan Kovář a spol. nezvládli, přišel by konec sezony. Plánované chvilkové ticho tak odvolalo a zavelelo k silné podpoře od první do poslední minuty.

„V zájmu nás všech je podpora kluků na ledě, proto očekáváme stoprocentní nasazení od všech diváků na stadionu. Přijďte s nejlepším úmyslem, buďte hlasití a pokud nechcete, aby se na současné atmosféře něco měnilo, přijďte v oranžové vestě!“ uvedli Škodováci na své facebookové stránce.

Oranžové vesty nešlo přehlédnout, na sobě je mělo pár stovek fanoušků. „Tím, že přijdete v oranžové reflexní vestě, vyjádříte, že vám záleží na zachování dosavadní atmosféry na našem stadionu a odsuzujete kulturu fandění á la Liberec, kterou se nám snaží vnutit,“ objasnili plzeňští fanoušci.

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Ti se brání, že by jejich jediným cílem bylo nadávat na rozhodčí a soupeře. „To není pravda. Chceme mít pouze možnost reagovat na dění na ledě, jako se tomu děje na všech ostatních stadionech,“ dodali ti, kteří se tentokrát postarali o výbornou atmosféru a pomohli tím Škodě k důležité výhře 3:1.

„Atmosféra byla parádní, fanouškům za to patří dík,“ hlásí spokojený útočník Jan Kovář. Právě on po čtvrtém zápase kritizoval příznivce za to, že během druhé třetiny opustili arénu. Přestože se pak ve třetí části vrátili, už to nebylo ono a z kabiny zaznělo jasné: „Takové fanoušky nepotřebujeme!“

„Atmosféra byla parádní, fanouškům za to patří dík.“

Jak vše začalo? Fanoušci začali urážet sudí a soupeře, na což klub, který je za březnovou divočinu v podmínce, reagoval. Na kostce se nejdřív bezvýsledně objevila prosba Martina Straky, aby fanoušci neskandovali vulgárně, pak přišla hlasitá hudba a nápis Radši diskotéku než vulgarismy. Což je naštvalo.

K aféře se dva dny nato vyjádřil i sám generální manažer. „Nastalá situace mě osobně velice mrzí, nicméně za sebe a za vedení klubu říkáme jednoznačně – vulgarity, sprosté skandování, vandalismus a urážky jednotlivců na našem stadionu nechceme a budeme proti nim bojovat," uvedl Martin Straka.

Doufám, že se domů vrátíme na finále, hlásí Pour

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz