"Super Mário" rozhodl! Kluci si dělali legraci, fanouškům děkuju, září Lunter

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

V Mladé Boleslavi už je nějakých deset dní, na velkou premiéru za Bruslaře si ale Mário Lunter musel počkat. Slovenský útočník začal ve velkém stylu. Odmakal každé střídání i několik oslabení, v čase 57:18 pak vstřelil čtvrtý gól domácích, který znamenal vítězství. „Super pocit!" září spokojeností.

HokejkaSHOPvanoce

Když šel do bitvy proti Karlovým Varům, v takhle sladké rozuzlení nejspíš ani nedoufal. „Tak to ne," usměje se. „Pomohli mi spoluhráči, byl to samozřejmě týmový výkon. Za vítězství jsme rádi, já o to víc, že mi to tam na konci spadlo." Puk, kterým trefil první gól v české TELH, si schová na památku. „Někdo mi ho bral, doufám, že mi ho kluci v kabině dají," dodává zvesela.

Lunterova branka byla pro Bruslaře spásou, za stavu 3:2 totiž Energie pořádně kousala a ve vzduchu viselo vyrovnání. Jenomže v 56. minutě poslali rozhodčí na trestnou lavici Černocha a domácí rozhodli. „Ještě zbývalo 10 nebo 15 vteřin přesilovky. Pavel Kousal hodil puk za bránu a já se pak snažil vystřelit. Padlo to tam, jsem moc rád," libuje si.

Foto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz

Boleslavský kotel hned spustil sborový pokřik "Super Mário! Super Mário!". Slovenský reprezentant se zapsal skvěle. „Po zápase jsme si v kabině dělali legraci. Fanoušci jsou úžasní, moc jim za to děkuju," vzkazuje. Zažít silné skandování hned v prvním klání po příchodu ze Slovenska, to je injekce sebevědomí jako hrom. „Určitě. Super pocit!" potvrzuje.

Trenéři Radim Rulík s Pavlem Paterou nasadili Luntera do čtvrté formace k mladíkům Ondřeji Najmanovi a Pavlu Kousalovi. „Nedívám se na to, v jakém útoku hraju. Trenér to i točil. S oběma se mi hrálo fakt dobře, jsem za to rád." Od spoluhráčů sklidil po bitvě pochvalu, od trenérského štábu jakbysmet. „Jeho výkon se nám moc líbil. Vyhrával všechny souboje, byl výborný na oslabení a ještě rozhodl zápas. Tím gólem nás uklidnil. Hrál, co si od něj představujeme. Pokud bude takhle pokračovat, budeme spokojeni," hlásí asistent Pavel Patera.

Když Lunter mířil do Mladé Boleslavi, vedení klubu uvedlo, že si od posily slibuje hodně důrazu v ofenzivě i produktivitu. Účastník jarního mistrovství světa ukázal, že příslibem rozhodně je. „Hodně jsem se sem těšil. Konečně jsem se někam posunul, přesun do české extraligy beru jako další krok v kariéře." Na premiéru si chvíli počkal. „Bylo to trošku komplikované, protože jsem předtím měl zranění a musel se do toho trošku dostat. Ale potrénovali jsme, je fajn, že už jsem se mohl zapojit."

V minulosti okusil i ruskou KHL, zahrál si na mezistátní scéně. Jak vypadá srovnání dřívějších zážitků s úrovní české Tipsport extraligy? „Je to možná trošku v rychlosti. Ale po jednom zápase je těžké hodnotit. Uvidím, co to přinese dál." Přiznává, že začátky v novém klubu mu usnadnil krajan Pavol Skalický. „Psali jsme si, říkal, jak to tady chodí. Hodně mi pomohl. Měl jsem tu ještě Michala Vondrku, kterého znám ze Slovanu. Kluci jsou všichni v pohodě, je tady velmi dobrá parta. Cítím se dobře," kvituje.

Na první start za Bruslaře hned tak nezapomene, navíc šlo o výjimečný duel. Středočeši oblékli speciální dresy, výtěžek z aukce a prodeje unikátních kalendářů půjde na nový EKG přístroj chirurgického oddělení místní nemocnice. „Je to dobrá věc. Pro nás hráče je úplně to nejmenší, když oblékneme dresy s jinou barvou. Pokud je možnost pomoci, tak to uděláme," uzavírá Mário Lunter.

Sestřih utkání Ml.Boleslav - K. Vary

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz