Super, porazit Spartu vždycky těší! hlásí Bartošák. Už myslí na Oceláře

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

Byl klíčovým mužem Vítkovic, Patrik Bartošák měl hlavní podíl na tom, že se jeho tým může chystat na vyhecované čtvrtfinále s rivaly z Třince. Reprezentační gólman chytal jako z partesu. Jednu lehce slabší chvilku si vybral ve třetí bitvě, o den později byl ale zase výtečný. "Je skvělé, že jsme to zvládli. Myslím, že jsme byli lepší než Sparta," konstatuje.

Série byla sice vyrovnaná, nicméně právě vítkovický brankář sehrál zásadní roli. Pražany držel na uzdě, ve čtvrtém utkání pokryl 45 střel. Teď si může na chvilku vydechnout, od středy bude se spoluhráči zápasit ve čtvrtfinále s Oceláři. "Těším se. Věřím, že to bude moravsko-slezská oslava hokeje," připomene.

Cítíte velkou úlevu, že jste předkolo zvládli ve čtyřech zápasech a nedošlo na ten rozhodující pátý?
Super, Určitě! Vždycky nás těší porazit Spartu, navíc v předkole. Dva roky se nám nepovedlo přejít přes sérii play off, teď ano. Jsme za to rádi, ale práce pro nás nekončí. Příští týden začínáme znovu.

Co bylo v soupeření se Spartou rozhodující?
Řekl bych, že asi obrany. Naše defenzivní hra byla o level výš než na straně Sparty. Co se týče ofenzivy nebo brankářů, tam to bylo asi vyrovnané. Ale z hlediska defenzivní hry a pokrývání obranného pásma jsme podle mého soupeře předčili. Proto jsme postoupili dál.

Sestřih HC Sparta Praha - HC VÍTKOVICE RIDERA

Kromě třetího utkání jste Spartě dovolil vždy jen jediný gól.
Ale I v tom třetím se mi chytalo dobře. Oni dali dva góly z přesilovek, to se potom těžko dohání. Až na ten čtvrtý gól ve čtvrtek to šlo. Sparta to tam pouštěla ze všech pozic, měli strašně moc střel na bránu, což mi vyhovuje. Cítil jsem se výborně, určitě si nemohu stěžovat.

Motivovaly vás výroky sparťanských hráčů, kteří hovořili o tom, že se vás pokusí v bráně vyprovokovat?
Nevím. Nepřísluší mi to hodnotit. Ale vyhlašovat do novin, že jdeme po gólmanovi... Přišlo mi to takové nehokejové, ale nedělal jsem si z toho nějakou velkou hlavu. Každý jede podle svého a dělá, co mu vyhovuje. Je to jejich věc. Já to nijak neprožíval.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

V čem byl podle vás největší rozdíl mezi oběma týmy?
Dali jsme o něco víc gólů než oni (usměje se). Né, nevím. Myslím, že i ve čtvrtek jsme hráli dobře, ale jim se povedly přesilovky, což dneska naštěstí ne. Dobře jsme to tam pokryli. Co se týče hry, celkově jsme byli lepší. V tom třetím utkání nás srazily sparťanské přesilovky a čtvrtý gól, který byl můj.

Před časem jste v předkole vedli 2:0 na zápasy nad Plzní, ale nakonec z toho postup nebyl. Je tam velká úleva, že nedošlo na nedělní pátou bitvu doma?
Jasně. I když by se dalo polemizovat, jestli by nebylo lepší ukončit to před našimi diváky. Ale nemáme na to nervy, nechtěli jsme pokoušet štěstí (směje se). Chtěli jsme to ukončit už ve třetím zápase, což se bohužel nepovedlo, i když na konci jsme tam ještě sahali po vyrovnání. Jsme rádi, že to vyšlo teď. O to delší pauzu budeme mít před čtvrtfinále.

V něm vás čeká Třinec, což bude pro klub i pro vás osobně hodně pikantní. Těšíte se?
Těším. Určitě. Myslím, že to bude dobrý hokej. Přijdou fanoušci, bude vyprodáno u nás i u nich. Věřím, že bude super atmoféra a taková moravsko-slezská oslava hokeje.

Foto: Petr Kotala, hc-vitkovice.cz

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz