Super výhra! Kubou Petrem to ale vůbec nebylo, vzkazuje Svoboda

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

9. prosince 2019, 13:07

Martin Voltr

Nedělní kolo přineslo hodně překvapení, ale určitě žádný tým si neoddechl tak jako Vítkovice. Po sérii bez výhry, debaklu v Karlových Varech a výměně trenérů šokovaly vítězstvím v Hradci Králové! Hlavně díky hrdinovi Miroslavu Svobodovi.

Esport hokejová liga

„Je to super, co víc k tomu říct. Potřebovali jsme to a ubojovali jsme si to sami. Každý zvlášť a všichni dohromady. Jsme rádi a jedem dál,“ těší gólmana, který pochytal Mountfieldu všech 37 střel.

Jako by do zápasu opravdu nastoupil jiný tým. Sedmička od Boleslavi? Šestka od Litvínova? Totálně ostudná devítka ve Varech?

Na psychice vítkovických hokejistů to nebylo ani trochu znát. Jen co majitel odvolal Jakuba Petra, pod dočasným koučem Mojmírem Trličíkem se Ridera vytáhla.

„Já bych chtěl zaprvé říct, že teď možná budou všichni fanoušci plivat na Kubu Petra, ale tím to podle mě vůbec nebylo. On k nám vedl rozhovor po zápase ve Varech a myslím si, že tam už ten obrat začal. Přijel pan Trličík, ten to odkoučoval skvěle a patří mu za to dík. Doufejme, že nás to nakopne zpátky na dobrou cestu,“ hlásí Svoboda.

Rozdíl v přístupu přitom neregistroval. „Myslím, že přístup jsme měli dobrý pořád. Od realizačního týmu až po každého hráče. Ale bohužel to někdy nejde. Já jsem byl zraněný tři zápasy, to taky na týmu nechá určitou stopu,“ soudí.

Čekání na tříbodovou výhru bylo opravdu dlouhé. Naposledy ji Vítkovice sebraly 18. října s Litvínovem, shodou okolností po stejném výsledku. „Těžce jde porazit tři takové týmy, jako jsou Brno, Plzeň, Třinec. Pak jsem se bohužel zranil a měli jsme doma Spartu, Boleslav, kluci jeli do Litvínova, kam jsem taky nejel... Řekl bych, že jsme měli těžký los plus zraněné hráče, to k tomu patří,“ hledá brankář příčiny špatné série.

Ridera ji utnula díky několika faktorům. Tím zásadním byla neprostupná hráz ve středním pásmu, se kterou se Hradečtí trápili. A když už se do šance dostali, trápili se zase v koncovce.

„Začali jsme hrát opravdu jednoduše. Chtěli jsme udělat jednoduchý zápas a plnili jsme to do detailů,“ libuje si Svoboda, na něhož ale spoluhráči přece jen nechali i dost těžkých zákroků. „Pro mě je důležité to zdraví. Když mi drží tělo, tak jsem schopný se soustředit na zápas. Soustředil jsem se každou minutu a zaplať pánbůh mi to drželo,“ dodává.

Vítězství na půdě čtvrtfinalisty Ligy mistrů, který se zvedal a vyhlížel čtvrtou extraligovou výhru v řadě, musí celý tým pořádně nakopnout. Možná škoda, že následuje reprezentační přestávka. Na jednu stranu je dobře, že noví trenéři – jakmile k týmu přijdou – budou mít dost času na práci, na druhou by teď Ridera asi klidně vyrazila na dalšího soupeře.

„Těžko říct. Teď je pauza, musíme dobře potrénovat. Po reprezentační přestávce vždycky začíná nová liga. Já udělám všechno pro to, abychom to nastartovali dobře. A troufnu si říct, že zbytek týmu taky,“ vzkazuje na závěr Miroslav Svoboda hlavně všem vítkovickým fanouškům.

Sestřih utkání Mountfield HK – Vítkovice

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz