Superpoháru dominoval snajpr Kunc, nejlepším gólmanem Švančara

Michal Kunc | Foto: Jiří Grulich, hc-kometa.cz

O úroveň lepší zápasy než předešlý průběh juniorské sezony nabídl DHL Superpohár. Bohužel se z něj ale stihly odehrát jen základní skupiny. Kterým mladíkům nejvíc sedl?

Chance liga na Hokejka TV

Hráči v poli

Kanadské body: Michal Kunc (Kometa Brno) – 23 (13+10)

To je dominance! Michal Kunc za sebou nechal nejbližšího pronásledovatele o osm bodů, i jeho zásluhou najednou budila Kometa respekt. Devatenáctiletý talent zazářil v juniorce nejprve na začátku sezony, kdy se probojoval i do reprezentace U20, a skvěle i ročník zakončil. Poslední zápas proti Vítkovicím měl vůbec nejlepší, dal čtyři góly a u dvou asistoval.

Další pořadí: 2. Ondřej Rohlík (Pardubice) – 15 (8+7), 3. Matěj Svoboda (Kometa Brno) – 14 (6+8), 4. Michal Matiaško (Třinec) – 13 (8+5), 5. Marek Havránek (Třinec) – 13 (6+7).

Góly: Michal Kunc (Kometa Brno) – 13

I bez zmiňovaného utkání by Kunc ovládl pořadí střelců. Druhý muž obou statistik, pardubický Ondřej Rohlík, ale odehrál o tři zápasy méně, takže i před ním se sluší smeknout. Na druhou stranu to napovídá i o tom, že Kometa a Dynamo prostě měly nejméně obtížnou skupinu a Vítkovice se Zlínem jim momentálně nestačily konkurovat.

Další pořadí: 2. Ondřej Rohlík (Pardubice) – 8 (6 zápasů), 3. Michal Matiaško (Třinec) – 8 (8 zápasů), 4. Jakub Mrva (Vítkovice) – 7, 5. Elias Lindner (Salcburk) – 6 (6 zápasů).

Nico Geidl

Nico Geidl | Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Asistence: Nico Geidl (Třinec) – 11 (8 zápasů)

Ve statistikách za zmiňovanou dvojicí týmů vystupují i mladíci z Třince, kteří se přitom do play off nedostali a měli nejvyrovnanější skupinu. Forma Ocelářů po doslova tragickém začátku sezony výrazně stoupala. Nejvíc branek připravil Nico Geidl, u něhož přitom asistence nikdy v kariéře tak drtivým způsobem nepřevažovaly. Přes léto možná bude mít o čem přemýšlet…

Další pořadí: 2. Jan Oliva (Pardubice) – 11 (9 zápasů), 3. Michal Kunc (Kometa Brno) – 10, 4. Radek Šír (Pardubice) – 9.

Body obránců: Jan Oliva (Pardubice) – 13 (2+11)

Podobně jako Kunc a další borci, i Jan Oliva se několik hodin před svým čtvrtfinálovým zápasem dozvěděl, že mu skončila juniorská kariéra. Završil ji ve velkém stylu, protože bodoval jako na běžícím páse. Coby kapitánovi letos velmi úspěšných Pardubic mu ale záleželo samozřejmě na něčem úplně jiném.

Další pořadí: 2. Adam Studený (Kometa Brno) – 9 (1+8), 3. Michal Houdek (Plzeň) – 8 (5+3), 4. Martin Pěnčík – 8 (2+6), 8 zápasů, 5. Tomáš Jelínek (Pardubice) – 8 (2+6), 9 zápasů

Jan Oliva

Jan Oliva | Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej

Hodnocení +/-: Michal Matiaško (Třinec) – +12

Matiaško neprožil vůbec jednoduchou sezonu. Nejdřív hledal angažmá, pak vypadl ze hry vinou disciplinárního trestu, takže nakonec odehrál dohromady jen 31 soutěžních zápasů. Ale ve většině bodoval! Do čela statistiky účasti na ledě ho vystřelil souboj proti jeho bývalému klubu z Olomouce: Při vítězství 6:1, na němž se podílel čtyřmi góly, měl bilanci +6…

Další pořadí: 2. Adam Křemen (Karlovy Vary) – +11, 3. Nico Geidl (Třinec) – +10 (8 zápasů), 4. Jan Holemý (Kometa Brno) – +10 (9 zápasů), 5. Ondřej Rohlík (Pardubice) – +9 (6 zápasů)

Trestné minuty: Jakub Veselý (Chomutov) – 56

Důležitost kratičké základní části turnaje se promítla do nervozity a trestných minut. Jak Jakub Veselý, tak Ján Petriska stihli během pouhých osmi kol vyfasovat po dvou trestech na pět minut a do konce utkání. To by některým jiným hokejistům trvalo roky...

Další pořadí: 2. Ján Petriska (Mladá Boleslav) – 52, 3. Vojtěch Dobiáš (Zlín) – 44, 4. Tomáš Hubata (České Budějovice) – 43, 5. Martin Barák (Jihlava) – 41.

Vítězné góly: Michal Kunc (Kometa Brno) – 4, Adam Křemen (Karlovy Vary) – 3

Góly v přesilovce: Michal Houdek (Plzeň) – 4, Michal Kunc (Kometa Brno) a Jakub Mrva (Vítkovice) – 3

Góly v oslabení: 17 hráčů – 1

Jakub Brabenec

Jakub Brabenec | Foto: Vít Novák, hc-kometa.cz

Kanadské body hráčů U17: Jakub Brabenec (Kometa Brno) – 8 (2+6)

Moc dorostenců letos nedostalo takové příležitosti jako Jakub Brabenec. Ročník přitom zahajoval převážně ve „své“ kategorii, ale po návratu do Brna se zařadil mezi důvody, proč Kometa patřila k hlavním favoritům na prvenství.

Další pořadí: 2. Gabriel Szturc (Mladá Boleslav) – 7 (2+5), 3. Šimon Frömel (Zlín) – 6 (3+3), 5 zápasů, 4. Matyáš Šapovaliv (Kladno) – 6 (3+3), 8 zápasů, 5. Lukáš Chludil (Zlín) – 6 (3+3), 9 zápasů

Brankáři

Úspěšnost: Patrik Švančara (Třinec) – 95,83 %

Svoje možnosti ukázal na Světovém poháru juniorů před začátkem sezony, který mu vyšel na výbornou. A Patrik Švančara se skvěle připravil i na její finiš. Při sedmi startech v Superpoháru se pokaždé dostal nad hranici 90 procent úspěšnosti, čtyřikrát dokonce nad 96, a to na něj létalo přes 40 ran na zápas! Kdy přijdou první starty za Frýdek-Místek?

Další pořadí: 2. Oldřich Cichoň (Sparta Praha) – 95,09 %, 3. Adam Horák (Karlovy Vary) – 94,74 %, 4. Vojtěch Mokrý (Olomouc) – 94,57 %, 5. Luboš Novotný (Kladno) 93,72 %.

Patrik Švančara

Patrik Švančara | Foto: Lukáš Filipec, hcocelari.cz

Průměr branek: Adam Horák (Karlovy Vary) – 1,38

Defenzíva Energie byla oproti té ocelářské o parník méně propustná. Horák čelil průměrně „jen“ 26 kotoučům, velkou zásluhu na jeho skvělých číslech tak měli i spoluhráči. To ale nijak nemá shodit jeho schopnosti, vůbec první mládežnickou sezonu s rolí jedničky totiž zvládl parádně.

Další pořadí: 2. Oldřich Cichoň (Sparta Praha) – 1,64, 3. Kristián Kolář (Plzeň) – 1,68, 4. Patrik Švančara (Třinec) – 1,72, 5. Luboš Novotný (Kladno) – 1,86

Asistence: Vojtěch Mokrý (Olomouc), Kristián Kolář (Plzeň), Šimon Zajíček (Litvínov) – 1

Čistá konta: Tomáš Sajdl (Hradec Králové), Tadeáš Zeithaml (Mladá Boleslav) – 2

Adam Horák

Adam Horák | Foto: Daniel Kubelka, hokejkv.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz