Svazovalo mě, že jsem se nemohl prosadit, tvrdí Bulíř. Co Plzeň trápí nejvíce?

Foto: Milan Podpera, hcplzen.cz

Na první extraligový gól v plzeňském dresu si musel čtyři zápasy počkat. V předehrávce proti Mladé Boleslavi se už Michal Bulíř trefil, a to dokonce dvakrát. Přesto se musel popasovat s porážkou 2:4. Západočechům tak v tabulce zůstávají pouhé tři body.

Fanshop národního týmu

Z individuálního hlediska prožil Bulíř povedený večer. Pět střel na branku, dvě úspěšné dorážky, další velké šance. Nikdo ze spoluhráčů se však k němu gólově nepřidal a Škoda prohrála třetí ze čtyř zápasů.

„Vstřelit dvě branky a nezískat ani bod, to je pro hráče úplně nejhorší. Své trefy bych hned vyměnil za tři body, potřebujeme je jako sůl. V tabulce musíme jít nahoru,“ ví třicetiletý útočník.

Bulíř přišel jako největší letní posila Západočechů. Od začátku však na něj byl vyvíjen velký tlak, hovořilo se o něm jako o náhradě za Milana Gulaše. Na první gól si však musel liberecký rodák počkat.

„Už mě svazovalo, že jsem se nemohl prosadit. Snad mi dvě trefy zvednou sebevědomí, uvolním se a přidám další branky, které pomohou k vítězství,“ věří.

„Vstřelit dvě branky a nezískat ani bod, to je pro hráče úplně nejhorší.“

Nejprve otevřel skóre v 11. minutě, poté srovnával na konci druhé části na 2:2. Vždy stál na správném místě a prosadil se z dorážky. „Předbrankový prostor je na ledě nejdůležitější. Hledal jsem si místo a dvakrát jsem se dostal k odraženému puku,“ popisuje.

Jako příčinu špatné formy Plzně vidí hlavně špatnou produktivitu. Indiáni poslední tři zápasy soupeře výrazně přestříleli, ovšem zdolali pouze Třinec. Ale problém má Škodovka podle Bulíře i defenzivě.

„Už potřetí jsme dostali čtyři góly. To bere sebevědomí všem hráčům, od gólmana po posledního útočníka. Máme co zlepšovat,“ je si vědom.

„Už potřetí jsme dostali čtyři góly. To bere sebevědomí všem hráčům, od gólmana po posledního útočníka.“

Plzeňský útočník neumí prohry hodit jednoduše za hlavu. „Přemýšlím nad nimi a přemítám, co bylo špatně,“ říká.

Na západě Čech mu zatím chybí recept na odreagování. „V Liberci mi vždy pomohly dcery. Obvykle když přijdu z hokeje naštvaný a znechucený, alespoň jsou doma holky a hned se cítím lépe. Jenže zatím jsem v Plzni sám, takže mě asi čeká večer plný myšlenek,“ dodává.

Foto: Milan Podpera, hcplzen.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz