Švédky propásly momentum. Nás to nakoplo, hlásí Češky. A MS? Jedeme pro medaile

Kateřina Mrázová | Foto: ceskyhokej.cz

Poslední zápas letošní série WEHT zakončily výhrou. České hokejistky si potřetí podmanily Liberec, když ve svém čtvrtém utkání turnaje porazily Švédky poměrem 5:2. Dvěma góly přispěla k výhře Kateřina Mrázová. Důležitým momentem utkání byla ubráněná pětiminutová přesilová hra soupeřek po faulu Noemi Neubaerové. Národní tým tak celkově s osmi body končí na podještědské zastávce evropské tour druhý.

Cesta za druhým místem na poslední zastávce ženské Euro Hockey Tour nebyla snadná. Po vyrovnaném duelu se Švýcarkami svedly české reprezentantky přímý souboj o druhé místo v Podještědí s hráčkami Tre Kronor. 

Klíčovým bodem zápasu se nakonec ukázalo ubráněné pětiminutové oslabení na konci prostřední třetiny. „Jsme rády, že jsme ho ubránily. Byl to pro nás důležitý moment, zlom v utkání. Švédky to položilo,“ poukazuje útočnice Kateřina Mrázová na povedenou hru v početní nevýhodě. 

„Byl to pro nás důležitý moment. Švédky to položilo.“

Za vražení na hrazení totiž v závěru druhého dějství pykala Noemi Neubauerová. „Jsem zvyklá hrát více do těla. Nechtěla jsem ji narazit, ale dostat před ní. Bohužel to bylo na pět minut,“ mrzí 24letou útočnici. 

„Holky to výborně ubránily, jsem ně pyšná. Zastavilo to momentum Švédek a nás nakoplo. Cítím se ale hrozně, že tím musely projít,“ míní Neubaeurová. Celkově si na trestné lavici odseděla devět trestných minut. „Ty moje fauly se moc nepovedly,“ přiznává hráčka působící v Brynäs. 

Hřejivá slova kanadské trenérky ?

Zveřejnil(a) Hokej.cz News dne Neděle 11. února 2024

Přesto se během oslabení několikrát české hokejistky dostaly do brejkové situace. „I když jsme ve čtyřech, chceme dál gól, nebojíme se zaútočit. To Švédky nečekaly. Několikrát jsme měly únik dvě na jednu. Myslím si, že to byla výborná zkouška do dalších turnajů,“ podotýká Mrázová.

Dobrou práci nejen při oslabení odvedla brankářka Blanka Škodová. „Chytala výborně. Byly momenty, které bylo potřeba podržet,“ chválí svou spoluhráčku zkušená forvardka ze zámořské PWHL. 

Turnaj podle ní ukázal hlavně sílu týmu. „Když dodržujeme nastavené principy a hrajeme náš hokej, tak dominujeme. V tom chceme pokračovat,“ velí Mrázová. Zároveň děkuje fanouškům za podporu a přízeň. 

„Kulisa byla skvělá, moc si jí vážíme. Ukazuje to, že je ženský hokej u nás na vzestupu.“

Na zápasy Češek do Liberce dorazilo celkově přes 13 tisíc podporovatelů. „Jsem ráda, že jsme hrály doma. Kulisa byla skvělá, moc si jí vážíme. Ukazuje to, že je ženský hokej u nás na vzestupu,“ míní. 

Teď se hráčky pomalu začnou upínat na dubnové mistrovství světa v USA. „Jedeme si pro medaile, chceme je znovu obhájit. Když se podaří lepší jak bronzová, budeme určitě rády,“ hlásí Mrázová.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz