Švejdová: Švýcarky se nás snaží strhnout k šarvátkám, protože na nás herně nemají

Viktorie Švejdová | Foto: ceskyhokej.cz

Lvicím se reparát vydařil a po výsledkově nepovedeném utkání s Finskem zvítězily nad Švýcarskem 4:3 v prodloužení. Dvěma góly se blýskla Kateřina Mrázová, výhru pod Ještědem vychytala rodačka Viktorie Švejdová a k vidění bylo třeba i plno šarvátek a strkanic. Jak vypadal duel z pohledu hlavních aktérek?

První polovina sobotního utkání se Češkám povedla. Za ni si vypracovaly dvoubrankové vedení a vypadalo to, že si dokráčejí pro pohodlnou výhru. Mezi momenty večera se bezpochyby zařadil ten první, při kterém si Kateřina Mrázová prostrčila hokejku mezi nohama.

„Nádherně mi to připravila Noe Neubaurová. Byla jsem tam sama před bránou a tohle se tam naskytlo. Ne vždy to vyjde, ale se štěstím to do brány doskákalo,“ ohlížela se za svým husarským kouskem útočnice Ottawy.

Po jejích dvou trefách pak ovšem Švýcarsko dvěma slepenými zásahy srovnalo a rázem z toho byl vyrovnaný duel. „Padlo jim to tam. Měly výborné clony, přes které naše brankářka neviděla. Naštěstí jsme pak ale dali gól na 3:2,“ vracela se ke kritickým situacím Denisa Křížová.

„Musím říct, že jsem chvílemi měla husinu z toho, kolik tu bylo lidí.“

Znovunabyté vedení však dlouho nevydrželo a za stavu 3:3 se šlo do prodloužení. V něm to celé rozsekla kapitánka Aneta Tejralová. „Krásně tam napadala Vaniška (Tereza Vanišová, pozn. red.), jež získala puk a dala ho Anetě. Ta si zkušeně počkala a proměnila,“ chválila se své spoluhráčky Křížová.

Tématem utkání byly i různé, pro ženský hokej atypické, šarvátky. „Takové zápasy prostě jsou. Švýcarky se nás právě k tomu snaží strhnout, protože hokejově na nás nemají. My jsme na to bohužel přistoupili a jednu třetinu s nimi takhle hráli. Po druhé jsme si řekli, že takhle dál ne a drželi jsme se toho,“ vysvětlovala příčiny brankářka Viktorie Švejdová.

Pro tu byl zápas speciální i kvůli tomu, že z Liberce, dějiště turnaje, pochází. „Nějaký větší zápas jsem tady naposledy hrála asi před osmi lety ještě s klukama. Musím říct, že jsem chvílemi měla husinu z toho, kolik tu bylo lidí.“

A nezbývá než doufat, že počet fanoušků ženského hokeje poroste. Příští rok se totiž bude konat ženský šampionát na domácí půdě a národní tým bude potřebovat co největší podporu. „Doufáme v plné stadiony. Ženský hokej se postupně rozrůstá do povědomí a stoupá. Teď tu máme tento turnaj, tak snad na to diváci uslyší i příští rok a přijde jich ještě více,“ přeje si dvougólová střelkyně Mrázová.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz