Svoboda boural pod vlivem alkoholu, jako trenér brankářů Dynama skončil

Foto: Karel Švec, Český hokej

Na hokejisty Pardubic se valí jedna pohroma za druhou. Prozatím poslední nepříjemnost se týká Adama Svobody, člen týmu mistrů světa 2005 dosud vedl v klubu gólmany, ovšem už to neplatí. Vedení Dynama ho odvolalo z funkce poté, co měl Svoboda v sobotu večer autonehodu. Podle dostupných informací z jiných médií měl řídit pod vlivem alkoholu.

HokejkaTV

K bouračce došlo v sobotu večer mezi Přeloučí a Valy. „Řidič ročníku narození 1978 osobního automobilu Volvo přejel z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde se střetl s felicií. Oba řidiči byli převezeni k lékařskému vyšetření do nemocnice," řekl webu Sport.cz tiskový mluvčí pardubické policie Jiří Tesař.

Řidiči se zároveň podrobili dechovým zkouškám na alkohol. Ten z felicie měl výsledek zkoušky negativní, řidič Volva nikoli. „Řidič ročníku 1978 nadýchal při dechových zkouškách 1,79 a 1,8 promile. Nehoda je předmětem dalšího šetření," doplnil pro zmíněný zdroj Tesař.

Foto: Stanislav Souček, mountfieldhk.cz

Proviněním Svobody se v pondělí odpoledne zabývali představitelé extraligového Dynama, tiskový mluvčí Jan Hrabal následně hokej.cz poskytl vyjádření: „Vedení klubu s okamžitou platností odvolalo Adama Svobodu z funkce trenéra brankářů A týmu. Adam Svoboda v pondělí 14. ledna 2019 informoval vedení klubu, že byl v sobotu účastníkem dopravní nehody a že svou situaci řeší se svým právním zástupcem. Klub ji ze své pozice považuje za osobní záležitost Adama Svobody, o jeho nástupci v realizačním týmu intenzivně jedná."

Svoboda nastoupil do funkce trenéra gólmanů loni, stejnou pozici zastává u reprezentační osmnáctky. V minulosti úspěšně chytal nejen za Pardubice, ale také v barvách Slavie, Sparty, Plzně, Hradce Králové nebo české reprezentace. Zkušený gólman má na kontě 32 mezistátních startů, v roce 2005 byl třetím brankářem mistrů světa z Vídně.

Foto: Karel Švec, Český hokej

Foto: Jan Beneš, hcsparta.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz