Svoboda si splnil sen! Brankář Plzně podepsal smlouvu s Nashvillem

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

Když někdo skutečně chce, a tvrdě pracuje, dokáže to! Posledním příkladem jednoho velkého splněného snu je Miroslav Svoboda. Brankář Plzně jde poslední dobou neustále výkonnostně nahoru, po přesunu z Jihlavy si vsetínský rodák vedl výborně v brance Škody, teď je před ním další velká meta. "Svoboda se dohodl na spolupráci s Nashvillem, podepsal dvouletou smlouvu," informuje Vladimír Vůjtek mladší ze společnosti Euro Hockey Services, která hráče zastupuje.

Esport hokejová liga

V souvislosti s NHL se o Svobodovi spekulovalo delší dobu, v Tipsport extralize totiž patřil dlouhodobě k nejlepším gólmanům. "Míra je v ideálním věku, pořád je to mladý kluk, který má ve třiadvaceti letech všechno před sebou. Určité kontakty ze zámoří probíhaly už loni, ale Svoboda tehdy chytal WSM Ligu. Cítili jsme, že kluby trošku chtěly, aby se předvedl v nejvyšší soutěži," připomíná Vůjtek.

"Míra je nadšený, do Nashvillu se moc těší."

Účastníka mistrovství světa dvacetiletých 2015 draftoval před časem Edmonton. Svoboda absolvoval u Olejářů několik letních kempů, nicméně smluvně byl vázán doma a od kanadského klubu nabídku nedostal. "Letos jsme s Edmontonem nejednali, zájem ale měly další kluby. Nebylo by korektní je jmenovat, nicméně týmy sledovaly Míru velice pečlivě," potvrzuje hráčův agent.

Bývalý gólman Třince, Havířova či Šumperka uskutečnil za poslední dvě sezony velký vzestup. "V Jihlavě mu šla k duhu práce s trenérem brankářů Petrem Jarošem, to samé pak po přechodu do Plzně s Rudolfem Pejcharem. Míra si zkusil reprezentaci, v extralize měl vynikající statistiky. Se Škodou hrál semifinále play off. Tohle všechno kluby NHL dobře věděly," upozorňuje Vůjtek.

Foto: Aleš Krecl, cslh.cz

Dalo se tušit, že by Svoboda mohl vyrazit za hokejem do zámoří. "S naším partnerem Allanem Walshem jsme to řešili, společně s Mírou jsme zvažovali možnosti a debatovali, která by byla pro jeho další kariéru nejvýhodnější. Zástupci Nashvillu přišli s konkrétní nabídkou, Svobodu dobře znají. Nakonec došlo k dohodě, obě strany podepsaly dvouletý kontrakt," dodává Vůjtek.

Svoboda tím pádem trošku napodobí Marka Mazance, jenž si po skvělé sezoně v Plzni vysloužil v roce 2012 draft do Nashvillu a rok poté i smlouvu. Svoboda teď míří do stejné organizace. "Je to další krok, o který Míra hodně stál. Toužil se prosadit, v posledních letech tím neskutečně žil. Na kempech Edmontonu zaujal, tehdy to ještě neklaplo. Teď už ano. Dnes jsem s ním mluvil, zastihl jsem ho na dovolené. Je nadšený, do Nashvillu se moc těší," uzavírá hráčův zástupce.

Foto: Milan Podpera, hcskoda.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz