Svoboda zná nové působiště! Trutnov vyměnil za Dvůr Králové

Foto: hcrodos.cz

13. prosince 2019, 17:22

Ondřej Mach

Před pár dny nečekaně skončil v kádru druholigového Trutnova, teď má Daniel Svoboda jasno o dalším angažmá. O produktivního útočníka projevil zájem Dvůr Králové, s nímž se kmenový hráč Liberce domluvil na hostování. Přestupovou novinku RODOS zveřejnil na svém webu.

O Kapku lepší hokej

Svoboda patřil v Trutnově k důležitým hráčům, v uplynulém ročníku byl nejlepší týmovým střelcem a v tom probíhající vládl produktivitě mužstva. Co tedy stálo za jeho odchodem? „Pořádně ani nevím. Byl jsem jedním z předních hráčů, jenže se nám v této sezoně nedaří, tak možná proto měly přijít změny v kádru. Vyšlo to na mě. Přímé vysvětlení jsem nedostal,“ zamýšlí se pro webové stránky RODOSU. 

Odchovanec libereckých Bílých Tygrů tak po náhlém konci míří do Dvora Králové. Klubu příchod šikovného útočníka velmi hodí, zejména kvůli zranění Jiřího Půhoného, který by mohl chybět alespoň měsíc. 

„Ze Dvora Králové se mi ozvali jako první. S konkrétní nabídkou nejprve trenér Malinský a poté i majitel klubu pan Teodoridis.“

Proč se však třiadvacetiletý útočník rozhodl právě pro žlutozelené? „Je to jednoduché. Ze Dvora Králové se mi ozvali jako první. S konkrétní nabídkou nejprve trenér Malinský a poté i majitel klubu pan Teodoridis,“ vysvětluje.

Foto: hcrodos.cz

Pro Svobodu se jedná už o třetí východočeský klub: před anabází v Trutnově krátce působil ve Vrchlabí. „Dělal jsem si z toho sám srandu. Ve všech klubech hrál v minulosti i můj brácha, tak jsme se o tom spolu už bavili,“ říká pro web hcrodos.cz.

Premiéru v novém dresu by si mohl odbýt už v sobotu na domácím ledě proti jabloneckým Vlkům. Dvůr Králové je momentálně na třetím místě skupiny Sever a s Děčínem bojuje o přímý postup do semifinále vyřazovací části. 

„Mým cílem je pravidelně hrát. Jde mi jen o to, aby mě hokej bavil.“

„Je potřeba vyřešit si hostování z Liberce, jehož jsem kmenovým hráčem. Pak by nemělo nic bránit tomu, abych v sobotním utkání nastoupil. Mým cílem je pravidelně hrát. Jde mi jen o to, aby mě hokej bavil,“ uzavírá Svoboda na oficiálních stránkách klubu. 

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz