Svozil uspěl na draftu do CHL, říká ale: Na 95 % zůstanu v Kometě

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

Brněnského obránce Stanislava Svozila si na import draftu do CHL z 15. pozice zamluvili Regina Pats (WHL). Neznamená to však, že by příští sezonu opravdu strávil v kanadské juniorce.

partneři českého hokeje

„Je to teď u mě jedno z nejhlavnějších témat, ale chci ještě sezonu být tady," řekl Svozil v rozhovoru pro Deník. „Na nějakých 95 procent zůstanu. Budu rád, když budu pokračovat v Kometě a uvidíme, jak se vše vyvine v sezoně."

Sedmnáctiletý Svozil je největší českou nadějí pro NHL draft 2021. Za sebou má premiérovou sezonu mezi muži: v dresu Komety naskočil do 41 utkání a získal pět bodů (2+3). Pochopitelně pravidelně reprezentoval, zúčastnil se mimo jiné Hlinka Gretzky Cupu.

Za uplynulý ročník si odnesl také jednu individuální cenu: byl totiž vyhlášen nejlepším nováčkem Tipsport extraligy.

V Kometě by chtěl zůstat i proto, že se má od koho učit. V kabině jsou taková jména jako Tomáš Plekanec, Ondřej Němec, Martin Zaťovič či Peter Mueller.

Kdežto v kanadské WHL by hrál jen se svými vrstevníky. „Chci se pořád zlepšovat a být lepší hokejista i člověk. Starší kluci v kabině nám dávají rady na ledě i mimo něj. Jsme za to strašně vděční a díky tomu se posouváme,“ cituje Svozila prerovsky.denik.cz.

Pokračování v Česku doporučuje Svozilovi i někdejší trenér národního týmu Miloš Říha, který zná Svozila z Přerova. „Pokud se začne prosazovat u nás, bude hrát v extralize a kluby či národní týmy různých kategorií si ho nebudou pořád přehazovat, tak by bylo lepší, kdyby zůstal doma,“ uvedl Říha pro Deník.

Soupiska HC Kometa Brno

Brankáři: Karel Vejmelka, Lukáš Klimeš, Ondřej Kacetl, Pavel Jekel.

Obránci: Tomáš Bartejs, Ralfs Freibergs, Michal Gulaši, Dalimil Mikyska, Jan Mlčák, Ondřej Němec, Filip Pyrochta, Stanislav Svozil, Libor Zábranský mladší.

Útočníci: Jakub Brabenec, Petr Holík, Luboš Horký, Petr Kratochvíl, Michal Kunc, Silvester Kusko, Peter Mueller, Karel Plášek mladší, Tomáš Plekanec, Daniel Rákos, Peter Schneider, Vojtěch Střondala, Matěj Svoboda, Tomáš Šoustal, Tomáš Vincour, Martin Zaťovič.

Foto: Ivo Dostál, hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz