Švýcarský sen o zlatu se rozplynul už ve čtvrtfinále! O medaile si zahrají Němci

Foto: iihf.com

(RIGA, od našeho zpravodaje) Mluvilo se o nich jako o hlavních aspirantech na zlato, Švýcaři si ovšem nakonec nezahrají ani semifinále. V odpoledním čtvrtfinále v Rize nestačili na Němce, kteří se po výhře 3:1 představí v bojích o medaile. V sobotním semifinále se střetnou s USA, hrát se bude v Tampere od 17:20.

Švýcarům dorazily z NHL všechny hvězdy, i proto věřili v historický zlatý úspěch. Základní skupinou prosvištěli skvěle, když urvali 19 z 21 bodů, jenže ve čtvrtfinále vyhořeli.

Už v 7. minutě ztráceli poté, co střela Maxmiliana Kastnera prošla Robertu Mayerovi mezi betony a doklouzala za brankovou čáru za dezorientovaného havířovského rodáka.

Favorit pak po 47 sekundách ze druhé části srovnal krok zásluhou Jonase Siegenthalera, v polovině klání pak měl šanci na obrat po pětiminutovém zákroku Moritze Seidera.

Dlouhou přesilovku ale nevyužil a naopak na konci třetiny dvakrát inkasoval. Nejdřív mířil přesně John Peterka, za dalších 36 sekund potom při vlastním oslabení Nico Sturm.

Naši západní sousedé už vedení 3:1 nepustili a i díky 29 zákrokům Mathiase Niederbergera jej udrželi až do závěrečné sirény, po níž mohli slavit druhé semifinále za tři roky.

ŠVÝCARSKO – NĚMECKO 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Siegenthaler (Fiala, Kukan) – 7. Kastner (Wissmann, J. Müller), 38. Peterka (Kahun, Gawanke), 39. Sturm (Stachowiak, J. Müller).
Rozhodčí: Björk (Švédsko), Ansons – Zunde (oba Lotyšsko), Hautamäki (Finsko).
Vyloučení: 4:2, navíc Seider (Německo) 5 minut a do konce utkání.
Bez využití.
V oslabení: 0:1.
Střely na branku:
30:23.
Diváci: 2 896.
Nejlepší hráči: Jonas Siegenthaler – Maxmilian Kastner.
Švýcarsko: Mayer – Siegenthaler, Kukan, Moser, Glauser, Marti, Loeffel, Fora – Fiala, Hischier, Riat – Niederreiter, Corvi, Ambühl – Miranda, Haas, Simion – Herzog, Richard, Bertschy – Senteler. Trenér: Fischer.
Německo: Niederberger – M. Müller, Seider, J. Müller, Wissmann, Szuber, Gawanke, Wagner – Peterka, Kahun, Tiffels – Soramies, Sturm, Ehl – Noebels, Kastner, Fischbuch – Varejcka, Tuomie, Stachowiak – Schütz. Trenér: Kreis.

Další program play off MS 2023

Čtvrtek 25. května (čtvrtfinále):
19:20 Finsko – Kanada (Tampere)
19:20 Lotyšsko – Švédsko (Riga)

Sobota 27. května (semifinále):
14:20 SF1 (Tampere)
18:20 SF2 (Tampere)

Neděle 28. května:
15:30 utkání o třetí místo (Tampere)
20:20 finále (Tampere)

Pozn.: Začátky utkání MS jsou uvedeny v českém čase, v Lotyšsku je o hodinu více.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz