Syn Jana Lundella na prahu slávy. Jak vzpomíná na Chomutov a jeho fanoušky?

Foto: Rob Wallator, Hockey Canada Images

(RED DEER, od našeho zpravodaje) Na finské soupisce pro Hlinka Gretzky Cup je jedno pro české fanoušky poměrně známé jméno: Anton Lundell.

Nový fanshop

Jeho otec Jan chytal v sezoně 2008/2009 za Chomutov a patřil k nejvýraznějším osobnostem druhé nejvyšší soutěže. Během play off ale odmítl hrát se zvýšenou teplotou, zjevně neunesl tlak a v bráně ho vystřídal Miroslav Hanuljak. Byl to jeden z nejbizarnějších příběhů prvoligové historie.

Nicméně: i tak měl Jan Lundell skvělou kariéru, vždyť v nejvyšší finské soutěži býval týmovou jedničkou. Zářil hlavně v HIFK. „Táta je tam teď trenérem brankářů,“ prozradil Anton Lundell v exkluzivním rozhovoru pro Hokej.cz.

Ten má před sebou snad ještě zajímavější kariéru.

V dubnu pomohl finské osmnáctce k titulu mistrů světa, je mu přitom teprve šestnáct let. Je zřejmé, že na draftu do NHL v roce 2020 by měl přijít na řadu hodně brzy, dost možná v první desítce.

„Gólmanem jsem nikdy být nechtěl. Říkal jsem si, že bude zábavnější góly dávat.“

„S tátou se o hokeji hodně bavíme. Mám i mladšího bratra, který taky hraje hokej. Takže když jsme doma, je hokej jedním z hlavních témat,“ říká nadějný centr, který by měl v příští sezoně nastupovat v elitní finské lize za už zmíněné HIFK.

A proč není jako táta brankářem? „Říkal jsem si, že bude zábavnější góly dávat a přihrávat na ně. Gólmanem jsem se nikdy stát nechtěl,“ povídá Lundell.

Jeho táta působil v Chomutově v době, kdy bylo Antonovi sedm let. „V Česku jsme s tátou nebydleli. Párkrát, tak jednou za měsíc, jsme ale do Chomutova přijeli. Pamatuji si, že jsme tam byli asi desetkrát,“ pátrá v paměti. „Chodili jsme i na zápasy. Vždy, když jsme přiletěli, jsme se šli podívat na hokej a fandili.“

„V Chomutově byli velmi dobří fanoušci. Byla tam pěkná atmosféra.“

Zajímavé je, že při návštěvách Česka nenavštívil hlavní město. „V Praze jsme se podívat nebyli. Bylo mi jen sedm let, takže ani upřímně nemůžu říct, co přesně se mi v Česku líbilo. Ještě jsem to tak nevnímal.“

Z výletů do Česka si pamatuje především chomutovské příznivce. „Měli je velmi dobré. Byla tam pěkná atmosféra,“ vzpomíná na ještě stařičkou chomutovskou arénu.

Jan Lundell.

Jan Lundell. | Foto: hc-kometa.cz

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz