Synku, koukej na ně! TOP 10 osobností v Chance lize

18. září 9:25

Marek Hedbávný

Když tihle borci vyjedou na led, hledištěm to jenom šumí. Tátové pak svým dětem šeptají do ucha: Podívej se, to je Radek Duda! A támhle jede Petr Vampola. To je mistr světa...

HokejkaTV

Radek DUDA (Ú, 40 let, HC Benátky nad Jizerou)
Pověst divočáka úspěšně mění, teď si buduje renomé výjimečného hokejového učitele. Mladí spoluhráči si jeho rad váží, ostatně Duda jim má co vyprávět: hrál ve Švédsku, Rusku, Finsku, zámoří...

Petr VAMPOLA (Ú, 37 let, HC Slavia Praha)
Před rokem a půl se zdálo, že Vampola s hokejem skončí. Ještěže to skončilo jinak! Teď se totiž ví, o kolik zážitků by tím hokejoví fanoušci přišli. Vampola byl loni klíčovým hráčem Kladna a letos je největší hvězdou Slavie.

Vladimír SVAČINA (Ú, 32 let, HC RT TORAX Poruba)
Před pár měsíci nad hlavu zvedal pohár pro mistra republiky. Není to navíc ani tak dávno, co hrál za reprezentaci. Tým Poruby posouvá na vyšší level.

Marek TOMICA (Ú, 38 let, Piráti Chomutov)
Je juniorským mistrem světa a se Slavií získal dva extraligové tituly. V Chomutově zůstává i po sestupu, v dresu Pirátů se tedy objevuje už v páté sezoně za sebou.

Jiří ŠIMÁNEK (Ú, 40 let, ČEZ Motor České Budějovice)
Loni v létě se do Motoru vrátil, byť jen na try-out. Uspěl. Trenér Václav Prospal si na Šimánkovi cenil, že ve svém věku přistoupil na zkoušku. Svědčilo to totiž o jeho velké touze hrát zase za České Budějovice.

Marek SCHWARZ (G, 33 let, HC Benátky nad Jizerou)
Před odchodem z Mladé Boleslavi patřil k nejlepším českým brankářům. Do NHL byl dokonce draftován ze 17. místa. Jenže jeho skvěle rozjetá kariéra se najednou zastavila a poslední roky je Schwarz extraligovou dvojkou. Každopádně starty v NHL nebo dva extraligové triumfy už mu nikdy nikdo neodpáře.

Tomáš DIVÍŠEK (Ú, 40 let, LHK Jestřábi Prostějov)
Do letošní sezony zatím nezasáhl. Delší dobu ho trápí zdravotní problémy. I tak ale – s nadsázkou řečeno o jedné noze – převyšuje většinu protihráčů.

Jan NOVÁK (O, 40 let, HC Slavia Praha)
Jeho dres jednou bude viset pod stropem Edenu. Novák, to je symbol srdcaře: do Slavie se vrátil v době, kdy jí bylo nejhůř. V době, kdy ji opouštěli hráči v houfech. Naopak on se vrátil. A i po čtyřicítce patří k nejlepším obráncům Chance ligy.

René VYDARENÝ (O, 38 let, ČEZ Motor České Budějovice)
Hrál na šesti světových šampionátech (má jednu stříbrnou medaili) a zúčastnil se i ZOH 2014 v Soči. Slovenský bek působí v Česku od roku 2005 a i v pokročilém věku je pro Motor hodně platný.

Rostislav MARTYNEK (Ú, 36 let, HC Frýdek-Místek)
Je hlavní útočnou zbraní Frýdku-Místku, občas si zahraje i za Třinec. Martynek, který v extralize odehrál přes 700 zápasů a získal titul s Litvínovem, může být na sklonku kariéry spokojený.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz