Synové mi chybí, přiznává Plekanec. Letí do Kanady, pak bude v Kometě

Foto: Michal Eger, hc-kometa.cz

22. prosince 2018, 9:00

Daniel Kinc

Poslední duel před Vánoci mají za sebou také hokejisté Komety i Plzně, kteří potřetí v sezóně změřili síly a obhájce potřetí bral všechny tři body. Na nějaký čas odehrál poslední zápas v modrobílém Tomáš Plekanec, který bude trávit svátky s rodinou v Montrealu. „Situace je taková, jaká je. Chystám se za klukama, dlouho jsem se s nimi neviděl. Až se vrátím, tak budu do půlky února jenom v Kometě,“ nastiňuje situaci.

Jágr Chance liga

Proti Plzni viděli diváci v Brně další parádní zápas. Zatím nejnáročnější utkání?
Je to tak, byl to pro mě asi nejtěžší zápas v Kometě. Soupeř byl hodně nepříjemný, celý zápas nás hosté dotahovali. Po prohře s Chomutovem je to určitě dobrá výhra, navíc s kvalitním soupeřem, který je v tabulce okolo nás. Máme důležité vítězství a body se počítají.

Tentokrát se vám vyvedl hlavně začátek zápasu, na soupeře jste vletěli a dali jste dvě branky. Vyšel vám podle představ?
Poslední dva zápasy jsme měli špatné úvody, vždy snad při prvním střídání jsme dostali gól. Nechtěli jsme to zopakovat, první třetinu jsme odehráli suprově a zejména první deset minut jsme se předvedli. Budeme na to chtít navázat v dalších zápasech.

Na straně soupeře stáli hráči jako Jan Kovář, Milan Gulaš a další. Měli jste se o to víc na pozoru?
Věděli jsme, že mají výborný tým a že se Kovy vrátil. je to skvělý hokejista a jsem rád, že jsme nejen jej, ale i Gulaše a další ubránili. Dokonce jsme proti nim dali gól, což bylo také důležité. Důležité bylo, že jsme zvládli oslabení a ubránili ten závěr. Dotáhli jsme to do vítězného konce a napravili jsme dojen po nepříjemné prohře v Chomutově.

S Janem Kovářem jste osobně dostali několikrát do křížku.
Odehráli jsme toho spolu dost za národní tým. Samozřejmě nějaké souboje tam byly, ale je to normální a to se tak ve vypjatých zápasech dělá. Jsem rád, že mohu stát na vítězné straně.

Dostal jste se mu tak trochu pod kůži?
Dvakrát se nechal rozhodit a šel na trestnou. Takže to asi platilo, ale jinak, jak jsem říkal jsme kamarádi a všechno je v pořádku. Známe se už dlouho.

Sám jste mohl v závěru ve dvojnásobné přesilovce uzavřít skóre, Frodl vás ale dvakrát vychytal. Co chybělo?
Srovnával jsem si to na holi déle, než jsem měl. Měl jsem naopak dříve vystřelit, nicméně mi puk skákal. To se ale stává, i když dvojnásobnou přesilovku bychom měli využít a duel jsme potom mohli v klidu dohrát.

Krátce před utkáním vyplula na povrch zpráva, že na svátky míří do Kanady za svými syny.
Situace je taková, jaká je. Chystám se za klukama, dlouho jsem se s nimi neviděl. Chybí mi a těším se na ně. Jsem rád, že se s nimi pár dnů strávím. Víc to asi komentovat nemá cenu. Věděl jsem, že taková situace může nastat, a opravdu nastala. Pak už se zase budu těšit zpět do Čech, abych si zahrál hokej. 

» Plekanec letí zpátky do Kanady. Vánoce stráví s dětmi

Už víte přesně, kdy budete zpět v Čechách?
Ještě datum návratu řeším, po novém roce bych měl být zpátky. V Brně vynechám pravděpodobně tři zápasy.

Budete v zámoří mít čas i na trénink?
V Kanadě budu chodit také na led, to mám zařízené. Nebude to v Canadiens, tam už mě vyhodili, takže mě už asi zpátky nevezmou (směje se). Mám v Montrealu spoustu kamarádů, někde si tam na led vlezu, ale zatím to nebude tak důležité. Důležitější bude si hodně odpočinout po sérii zápasů v Česku, potrénovat hlavně na suchu a dát tělo dohromady tak, aby bylo připraveno na rozhodující část sezóny.

Žádné zdravotní komplikace vás netrápí?
Zdraví drží, je to super. Všechny problémy se vyléčily, drží to a postupně se to stále zlepšuje.

„Chybí mi a těším se na ně. Jsem rád, že se s nimi pár dnů strávím.“

Jak jste se zatím během své úvodní štace v Česku – na Kladně a v Kometě – adaptoval?
Vždycky jsem si přál se vrátit do Česka, abych zde mohl ještě pár let odehrát, a to už jak na Kladně nebo v extralize. To se mi splnilo a užívám si to. V obou týmech je neskutečná pohoda a když se bude vyhrávat, bude to super. Nějaké cestování pro mě skončilo, měl jsem krkolomnější začátek. Až se vrátím, tak budu do půlky února jenom v Kometě.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz