Szturc je v Třinci: Obrovská šance, přiznává. Co řekl o Vítkovicích?

Oceláři po vítězném utkání s Plzní oficiálně oznámili novou posilu. Smlouvu do konce aktuálního ročníku podepsal útočník Roman Szturc, který začínal sezonu ve Zlíně. Po konci u Beranů se třicetiletý forvard přesunul do Poruby, nyní využil klauzuli ve své smlouvě a vrací se do extraligy.

Esport hokejová liga

Jak se rodil váš přestup k Ocelářům?
Řešilo se to nějaký týden. Pan Peterek se mi ozval, pak volal i Venca Varaďa. Řešil jsem situaci s agenty, do týdne se to upeklo. Smlouvu jsem podepsal během zápasu Třince s Plzní, kabinu jsem ještě neviděl. Co se hráčů týče, znám je velice dobře. Mám kontrakt do konce sezony. Každý ví, jaká tato sezona z mého pohledu je. Tohle je pro mě obrovská šance, velice se na to těším.

Už jste s trenérem Varaďou řešil svou roli v týmu?
Něco už během telefonátů proběhlo, Venca ví, proč mě tu bere a co má ode mne čekat. Určitě chce zvýšit konkurenci v mančaftu a zvýšit důraz. Nějaké zápasy v extralize jsem již odehrál, Venca ví, co má čekat.

Spengler Cup? Těším se!

S Vítkovicemi jste několikrát byl na Spenglerově poháru, letos pojedete s Oceláři. Těšíte se?
Tohle jsem hned věděl, velice se těším. Ten turnaj je výborný, ať už po organizační stránce, tak po stránce hokejové. Hrají tam skvělé týmy. Sice to je přes Vánoce, ale to k tomu patří. Hodně se těším.

Napadlo by vás, že skončíte v mistrovském Třinci?
V létě by mě to možná napadlo, protože před sezonou ty pohyby hráčů jsou. Kdybych se o tomhle dozvěděl třeba před měsícem, moc bych tomu nevěřil. Ve Zlíně jsem měl smlouvu do půlky října. Všichni ví, jak se tam začalo. Dopadlo to tam tak, jak to dopadlo.

Jak jste se pak cítil po konci ve Zlíně?
Člověku víra nikdy nesmí spadnout, protože v životě už něco odehrál. Jak říká jeden můj kamarád, když jsem uvažoval kam jít, a řešilo se toho spousta, prostě jsem chtěl jít domů. Poruba mi podala pomocnou ruku. On říkal, že někdy je důležité udělat krok zpátky, aby člověk pak mohl udělat dva dopředu.

Poruba je letos v roli nakopávacího týmu. Nejdřív se tam rozehrál Vladimír Svačina, teď vy. Jak na tom jste hokejově?
Od kluků jsem to tam slýchával, že jsem dostal místo po Sváčovi. Teď to místo je volné, asi se o něj strhne boj. Posledních šest zápasů jsme s Porubou odehráli na tři lajny, protože tam byla velká marodka. Možná ke konci byla nějaká únava, teď je reprezentační přestávka, což je výborné období na nové angažmá. V pondělí si odpočinu a v úterý se se vší chutí vrhnu do práce v Třinci.

Vítkovicím přeju jen to dobré

Z Vítkovic žádná nabídka nepřišla? Sledujete jejich situaci?
Nevím, jak na to mám odpovědět. Víme, co se tam o víkendu dělo. Vítkovice jsou v těžké situaci, nechtěl bych to vůbec řešit. Snad to nevyzní blbě: Jsem tam pořád domácí, ten klub pořád někde mám. Přál bych Vítkovicím, aby se zase nastartovaly a dostaly se zpět nahoru. A to i z třineckého pohledu, protože derby zápasy jsou vždy vynikající. Přeju jim jen dobré.

Jak jste prožíval konec minulé sezony, kdy jste věděl, že ve Vítkovicích nebudete pokračovat?
To říkáte špatně, že jsem věděl, že tam už nebudu pokračovat. Já tam měl platnou smlouvu, všichni mě ujišťovali, že v týmu budu pokračovat. Pak se to vykrystalizovalo a dopadlo to tak, jak to dopadlo. Navenek to vyšlo někdy v červnu a víme, kdy se dělají smlouvy na novou sezonu. Volných míst už moc nebylo. Na Zlín ale nemůžu říct nic špatného, potkal jsem tam dobré lidi. Bohužel začátek byl špatný a změna se dala očekávat.

Jak se vám bude nastupovat do derby zápasů?
Sleduju to pravidelně, takže vím, že dva zápasy ve Vítkovicích jsou již odehrané, takže tam nebudu muset jet. Nebudu s tím mít nejmenší problém, takový je život. Teď budu hrát v třineckých barvách, takže budu bojovat tady.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz