Tahouni Ďáblů: Medailista z Turína nebo mladý střelec v životní formě

HK Nový Jičín | Foto: Facebook HK Nový Jičín

V sezoně 2021/2022 vyhrál Nový Jičín východní skupinu druhé ligy a zahrál si o baráž. To byl největší úspěch v klubové historii. Loni skončili Ďáblové hned v osmifinále, do kterého by se měli také letos bez problémů dostat. Táhne je sedmička draftu 2004 nebo mladý střelec v životní formě.

Martin Dudáš (O, 36 let)

Letošní sezona: 0+8

Zkušený zadák Martin Dudáš je pilířem novojičínské defenzivy a za sebou má bohatou kariéru okořeněnou zahraničními štacemi. Hned svoji první seniorskou sezonu strávil v dnes již neexistujícím DHK Latgale – tým z Daugavpilsu tehdy hrál nejvyšší lotyšskou soutěž. Přes polský Krakov se pak vrátil zpátky domů a v dresu Mladé Boleslavi nebo Vítkovic krátce nakoukl i do extraligy. Jméno si ale udělal hlavně v té slovenské, čtyři roky byl oporou Košic. Po třicítce dělal dva roky kapitána v Cracovii. Druhou ligu si zahrál poprvé loni v Havířově, odkud se před letošní sezonou přesunul do Nového Jičína.

Rostislav Olesz (Ú, 38 let)

Letošní sezona: 8+11

Jednoznačně nejzvučnější jméno na soupisce Ďáblů. Rostislava Olesze draftovala v roce 2004 jako sedmého v pořadí Florida a v NHL si kromě ní zahrál ještě za Chicago a New Jersey. Celkem v nejslavnější lize světa odehrál 365 utkání a posbíral 134 bodů (57+77). Stopu zanechal i v reprezentaci – účastnil se dvou světových šampionátů a nechyběl ani v bronzové partě z Turína 2006. V sezoně 2016/17 se vrátil do Česka, hrál za Vítkovice a poslední čtyři roky strávil v Olomouci. Za Ďábly nastoupil poprvé loni v listopadu. Do rodného Bílovce to má kousíček.

Rostislav Olesz

Rostislav Olesz | Foto: Facebook HK Nový Jičín

Viktor Konečný (Ú, 24 let)

Letošní sezona: 25+17

Aktuálně nejproduktivnější hráč Nového Jičína patří k mladší generaci hokejistů, přesto má s druhou ligou bohaté zkušenosti. Už v mládeži hostoval z Vítkovic v tehdy druholigové Orlové. Poslední juniorský rok strávil Viktor Konečný v Třinci a formou hostování si krátce zkusil i první ligu za partnerský Frýdek Místek. Od roku 2021 je ale pevně usazen v kádru Ďáblů a sbírá mraky bodů. Loni byl za Romanem Maliníkem druhý v bodování, letos už týmovou „kanadu“ suverénně vede a hraje v životní formě.

Roman Maliník (O, 34 let)

Letošní sezona: 15+19

Čtyřiatřicetiletý Roman Maliník táhne Nový Jičín už čtvrtým rokem. Ostravský rodák hokejově vyrostl ve Vítkovicích a štěstí zkoušel i za oceánem. Z mládežnické QMJHL ale nikdy do vyšších pater nenakoukl. Bohaté zkušenosti má z první ligy, kde oblékal dres Jihlavy, Havlíčkova Brodu nebo Havířova. Před angažmá u Ďáblů hrál v Anglii, kde v sezoně 2018/19 pomohl Bracknell Bees k postupu ze třetí do druhé nejvyšší soutěže.

Roman Maliník

Roman Maliník | Foto: Anna Daňsová, hokejzr.cz

Adam Flok (Ú, 26 let)

Letošní sezona: 20+10

Vysoký stožár do útoku a pravák, který umí dávat góly – takoví hráči se cení. A Adam Flok je jedním z nich. S hokejem začínal v rodném Frýdku-Místku, v jehož dresu odehrál i 63 zápasů v první lize, nicméně nikdy se v ní nedokázal pořádně prosadit. O patro níž ale exceluje, u Ďáblů kroutí třetí sezonu a sbírá skoro bod na zápas.

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz