Tak dobře jsem nás neviděl hrát, září Moták. A atmosféra? Lepší než v Plzni

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

22. března 2019, 21:22

Adam Bagar

Po úvodní porážce 1:8 z Plzně je už asi každý zatracoval, jenže olomoučtí bojovníci se zvedli, ohromnou obětavostí vydřeli dvě výhry v prodloužení a rázem vedou nad favoritem 2:1 na zápasy.

partneři českého hokeje

Mora si ze západu Čech přivezla cenné vítězství a skvěle začala i domácí dvojzápas, když hned po 51 sekundách slavila první branku. Hanáci pak vedli dokonce 2:0, ale výsledek neudrželi a pořádné drama muselo rozseknout až nervy drásající prodloužení.

V něm v čase 78:25 rozjásal tribuny svou už třetí trefou v play off Aleš Jergl. „Vstřelit minutu a půl před koncem vítězný gól, to je prostě euforie. Krása. Nádhera," září trenér Zdeněk Moták, jenž po druhém vyhraném nastavení v řadě jen těžko hledá slova.

„Když budeme vyhrávat jen v prodloužení, tak budu šťastný," usmívá se jeden z šéfů střídačky Olomouce, která podala znovu výkon na hranici svých možností. „Výborné utkání. Tak dobře jsem nás ještě neviděl hrát," pokyvuje Moták po sladké výhře 3:2.

Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz

Hanáci skvěle bránili, bruslili, bojovali, dřeli a byli i nebezpeční v útoku. Vždyť svého soka přestříleli 42:29. „Byli jsme šťastnější, ale možná i lehce lepší. Tak 51:49 nebo 50,1:49,9. Kluci podali velice dobrý a bojovný výkon," oceňuje olomoucký lodivod.

K tomu všemu se hrálo v parádní kulise, zápas sledovala pochopitelně vyprodaná plecharéna. „Atmosféra byla skvělá. Troufám si tvrdit, že lepší než v Plzni. Věřím, že lidi přijdou i v sobotu." To už může tahle parta bojovníků slavit postupový mečbol.

Sestřih utkání HC Olomouc - HC Škoda Plzeň

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz