Tak nakonec ne Poruba! Hrdinka jde k prvoligové konkurenci

Foto: Lukáš Bajgar, hcporuba.cz

Přestože mladoboleslavský talent František Hrdinka odehrál několik přípravných zápasů za Porubu, působit nakonec bude v Prostějově. Jestřábi ho zatím získali na hostování do konce října.

HokejkaTV

Jednadvacetiletý Hrdinka na první start v sezoně pořád čeká. Za Prostějov má ale naskočit už v sobotním utkání proti Litoměřicím.

Hrdinka patřil k nejperspektivnějším českým obráncům ročníku 1998. Ostatně: zahrál si na Hlinkově memoriálu a hned dvakrát startoval na juniorském MS.

Zkušenosti sbíral i v zahraničí. Tři sezony strávil ve Švédsku: v juniorce Frölundy a později v juniorce Linköpingu. 

Po návratu do Česka si ale stabilní pozici v Mladé Boleslavi zatím nevybojoval. A tak se objevuje i v Chance lize: hrál za Ústí nad Labem a v loňském ročníku působil na hostování v pražské Slavii (33 utkání, 3+7).

Teď míří do Prostějova, který zatím dostává až moc branek. Hrdinkův příchod tedy může Jestřábům hodně pomoct.

Soupiska LHK Jestřábi Prostějov

Brankáři: Jakub Neužil, Daniel Dvořák, Kryštof Rochla.

Obránci: Jaroslav Mrázek, Jakub Husa, Martin Novotný, Petr Krejčí, Jakub Muška, David Chujac, Jakub Březák, David Brančík, František Hrdinka.

Útočníci: Tomáš Nouza, Tomáš Divíšek, Lukáš Krejčík, Lukáš Žálčík, Marek Račuk, Jan Berger, Dominik Hrníčko, Tomáš Jandus, Kryštof Ouřada, Petr Chlán, Lukáš Luňák, Václav Meidl, Matěj Novák, Petr Kafka.

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz