Tak ono to půjde! Dvacítka porazila i Švédy a v Permu končí stříbrná

Foto: Vladimir Gorshkov / www.instagram.com/ph_gorshkov

Hokejisté české dvacítky získali velké povzbuzení před domácím mistrovstvím světa. Na turnaji čtyř zemí v ruském Permu obsadili druhou příčku, když po Finech zdolali i Švédy! Za vítězstvím 4:1 si došli ve druhé třetině, kdy třemi brankami během devíti minut otočili skóre.

NHL 20

Poslední duel českého týmu na turnaji byl dlouho tím nejopatrnějším. Lépe ho opět začal soupeř, Švédové se tlačili do brány, ale větší šance měli z protiútoků Češi: Petr Čajka si troufl na velkou hokejovou drzost, zakončení mezi nohama mu bohužel nevyšlo. Právě Čajka pak byl vidět i v první přesilovce, kterou sám vybojoval, a před koncem třetiny ještě další brejk dorážel Šik.

Až ve druhé třetině se hra pořádně rozjela. Do vedení šli hráči Tre Kronor, kteří potrestali špatný český důraz na brankovišti a za bezmocným Dvořákem dorážel Edström. A ke druhé trefě po propadnutí obrany málo chybělo Carenfeltovi.

Jenže následující desetiminutovka patřila jasně Varaďovým svěřencům! Vyrovnání obstaral druhým gólem ve druhém zápase Martin Hugo Haš, jenž dokončil práci Adama Rašky. Český obránce prokázal, že má „čuch“ na podporu útoku a výtečně si hledá odražené kotouče.

Sestřih utkání Česko – Švédsko 4:1

A pak Čechům začaly konečně fungovat přesilovky. Kratičkou dvojnásobnou výhodu bleskově využil Michal Teplý dorážkou chytré Laukovy střely, minutu před odchodem do kabin pak klasickou výhodu ukončil kapitán Čajka, jenž vyjel od mantinelu a zacílil na vzdálenější tyč.

Cestu za vítězstvím podpořil Daniel Dvořák, jenž chytal stejně jako v pátek proti Rusům skvělý zápas a ukázal, že dvacítka se letos rozhodně nemusí spoléhat jen na Lukáše Dostála. Na začátku třetí třetiny zachránil tým při šancích Amana či Caderotha a v oslabení senzačně vytáhl dorážku Carenfeltovi.

Další větší tlak už mladíci soupeři nedovolili, závěr naopak dohrávali v pohodě, když dvě minuty před koncem trefil prázdnou švédskou klec Filip Přikryl. Trochu zbytečnou dohrou byla jen hromadná potyčka po závěrečné siréně. Rozhodčí pak raději nenechali hráče, aby si podali ruce.

Češi se ale loučili za ovací publika. V Permu nejdřív schytali ťafku od domácího Ruska, které bylo na turnaji jako jediné v hodně silné sestavě, potom ale zdolali oba severské soupeře a před blížícím se šampionátem na domácí půdě získali velkou vzpruhu.

Sborná turnaj vyhrála, přestože v závěrečné bitvě nestačila na Finy. Český tým končí druhý, Finsko třetí a Švédsko čtvrté.

Další podnik se stejným obsazením hostí v listopadu finské Helsinky.

Foto: Vladimir Gorshkov / www.instagram.com/ph_gorshkov

ČESKO – ŠVÉDSKO 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 30. Haš (Raška, Přikryl), 36. Teplý (Lauko, Dluhoš), 39. Čajka (Pytlík), 58. Přikryl – 28. Edström (Caderoth, Lundmark).
Rozhodčí: Anašin, Otmachov – Galimov, Mirchaidarov.
Vyloučení: 9:10.
Využití: 2:0.
Střely na branku: 27:30 (12:7, 9:13, 6:10).
Česko: Dvořák – Haš, Dajčar, Štibingr, Mlčák, Kubíček, Dluhoš, Z. Malík – Teplý, Čajka, Blümel – Lang, Přikryl, Raška – Jelínek, Střondala, Lauko – Pytlík, Šik, Bambula – Sklenář. Trenéři: Varaďa, Krátoška a Eliáš.
Švédsko: Portillo (55:00–55:48 Myrenberg) – Andersson, Wilsby, Lundmark, Bergkvist, Kjellberg, Bondersson – Kahilainen, Gustafsson, Carenfelt – Söderlund, Aman, Lundin Andersson – Höglander, Costmar, Pasic – Caderoth, Falk, Edström. Trenéři: Montén, Rönnmark, Stridh a Aakerblom.

Rusko – Finsko 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)

 TýmZVVPPPPSkóreBody
1. Rusko 3 2 0 0 1 7:5 6
2. Česko 3 2 0 0 1 9:7 6
3. Finsko 3 1 1 0 1 12:11 5
4. Švédsko 3 0 0 1 2 6:11 1

Foto: Vladimir Gorshkov / www.instagram.com/ph_gorshkov

Foto: Vladimir Gorshkov / www.instagram.com/ph_gorshkov

Foto: Vladimir Gorshkov / www.instagram.com/ph_gorshkov

Foto: Vladimir Gorshkov / www.instagram.com/ph_gorshkov

Foto: Vladimir Gorshkov / www.instagram.com/ph_gorshkov

Foto: Vladimir Gorshkov / www.instagram.com/ph_gorshkov

RSS | Kontakt | Podmínky užití | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz