Také Slováci už se chystají na MS. S hráči Pardubic, Vítkovic i Litvínova

Foto: Facebook Hockey Slovakia

10. dubna 2021, 10:04

Adam Bagar

Po víc než roce se tento týden sešla slovenská reprezentace, která zahájila přípravu na MS dobrovolným kempem v Piešťanech. Trenérům se hlásilo devět hráčů včetně čtyř krajánků z české extraligy.

Craig Ramsay na středečním srazu přivítal brankáře Denise Godlu a Filipa Belányiho, obránce Marka Ďalogu, Martina Bučka, Martina Chovana a Patrika Kocha i útočníky Adama Lišku, Dávida Buce a Martina Faško-Rudáše.

„Tento kemp je šancí, abych viděl na ledě jak dobře známé tváře, tak i nové hráče. Chci vidět i některé mladíky, doteď jsem měl možnost sledovat je jen v televizi,“ hlásí kanadský trenér, kterému se hlásili i tři nováčci.

Kromě Belányiho a Faško-Rudáše také Bučko, který si pozvánku vysloužil za povedené výkony v Pardubicích. 20letý obránce sehrál za Dynamo 23 zápasů v základní části s bilancí 0+1, dalších osm startů pak přidal v play off.

„V něm jsem získal zatím jednoznačně největší zkušenosti v mé dosavadní kariéře. Moc mě to bavilo. Pardubice mi vyhovovaly, byl jsem rád i za to, že v týmu byli další čtyři Slováci,“ říká Bučko, který se na kemp těšil.

Dorazil i se svým klubovým parťákem Markem Ďalogou, jenž si zahrál už na pěti seniorských MS. Z nominovaných mají za sebou sezonu v české extralize i litvínovský gólman Denis Godla a vítkovický zadák Patrik Koch.

Ten se porve o své druhé MS. „Každá pozvánka do národního týmu určitě potěší. Byl bych moc rád, kdybych mohl v Rize reprezentovat,“ prozrazuje Koch, který včetně play off odehrál za Vítkovice 52 utkání s bilancí 1+6.

Všichni nominovaní po příjezdu na sraz podstoupili test na koronavirus, do jeho vyhodnocení museli být izolováni na pokoji. Až poté mohli začít v Piešťanech společně trénovat, bez přítomnosti veřejnosti i médií.

„Asi každý hráč už si zvykl, že se stále testujeme. Nebylo to nic odrazujícího, naopak je pro mě ctí, že mohu zabojovat o MS. Takovou bublinu jsem ještě nezažil, každopádně se na to celé moc těším,“ přiznává 24letý Koch.

Úvodní akce končí v lázeňském městě v sobotu večer, od příštího týdne už bude následovat na stejném místě oficiální příprava na MS v Rize. Slováci během ní odehrají celkem osm zápasů, včetně dvou v Praze s Čechy.

Kádr Slovenska na prvním přípravném kempu

Brankáři:
Denis Godla (HC VERVA Litvínov), Filip Belányi (HC 05 Banská Bystrica).

Obránci:
Marek Ďaloga, Martin Bučko (oba HC Dynamo Pardubice), Martin Chovan (Bratislava Capitals), Patrik Koch (HC VÍTKOVICE RIDERA).

Útočníci:
Adam Liška (Severstal Čerepovec), Dávid Buc (Bratislava Capitals), Martin Faško-Rudáš (HC 05 Banská Bystrica).

Program slovenské reprezentace před MS

Kaufland Challenge:

Úterý 20. dubna:
Slovensko – Lotyšsko (Piešťany)

Středa 21. dubna:
Slovensko – Lotyšsko (Piešťany)

Přípravná utkání:

Sobota 24. dubna:
Slovensko – Německo (Piešťany)

Neděle 25. dubna:
Slovensko – Německo (Piešťany)

Sobota 1. května:
Slovensko – Rakousko (Piešťany)

Neděle 2. května:
Slovensko – Rakousko (Piešťany)

Čtvrtek 6. května:
Česko – Slovensko (Praha)

Pátek 7. května:
Česko – Slovensko (Praha)

„Užijte si hokejové MS s Tipsportem! Stačí jen začít, získat 500 Kč zdarma a hrát soutěže o ceny za 33 milionů!“

RSS | Kontakt | Všeobecné obchodní podmínky a pravidla | Cookies | Nastavení soukromí | Ochrana osobních údajů | Sledování streamů | Reklama - Provozovatel BPA sport marketing a.s. ve spolupráci s eSports.cz, s.r.o.

ISSN 1214-5718 | dotazy na redakci: redakce@hokej.cz, obchod/reklama: obchod@hokej.cz, technický provoz: webmaster@hokej.cz